Орієнтовано-стружкові плити (ОСП) являє собою панель, що складається із спресованого деревної стружки, смоли, воску з додаванням борної кислоти. З одного боку дана плита схожа з ДСП і фанерою, але з іншого боку вона більш міцна і довговічна.

ОСП приято поділяти на 4 види. Кожен вид плити має свої відмінні риси і властивості, виходячи з яких, вони можуть використовуватися для виробництва різний виробів. Найкращий вибір ОСП та інших матеріалів для ремонту – тут.

Наприклад:
• ОСП 1 – в основному використовується для виготовлення різних меблів і тари (даний матеріал і відповідно готові вироби не повинні контактувати з водою);
• ОСП 2 – підходить для виробництва конструкцій, які будуть перебувати в приміщенні з мінімальним рівнем вологості;
• ОСП 3 – підходить для виробництва конструкцій, використання яких можливе в приміщенні з підвищеним рівнем вологості;
• ОСП 4 – вироби, виготовлені з даних плит, можуть бути використані в умовах високого рівня вологості, а також при значних навантаженнях на дані конструкції.

Сфери застосування ОСП

Чернови підлоги. Бюджетним варіантом заміни і вирівнювання статі є використання ОСП плит. Поверхня даної плити не має будь-яких нерівностей і шорсткостей, відповідно вона ідеально підходить для будь-якого підлогового покриття, такого як ламінат, лінолеум, а також плитка.

Побудова внутрішніх і зовнішніх перегородок приміщення

Для будівництва даних перегородок необхідно використовувати тільки ОСП-3. Його вибір пов’язаний з тим, що плита такого виду здатна витримувати досить високі навантаження завдяки своїй посиленою структурі. Крім того лист ОСП-3 набагато міцніше ніж лист ДВП.

Для будівництва зовнішніх перегородок обов’язково необхідно проводить герметизацію і грунтування. У разі зведення внутрішніх перегородок можна обмежитися оздоблювальним матеріалом.

Виробництво меблів

Для виробництва меблів можуть підійти найбільш прості і бюджетні варіанти плит. Але в цьому випадку необхідно враховувати обмеження використання таких виробів. А саме, готові вироби не повинні мати прямого контакту з водою.

Виробництво тари

Застосовуючи ОСП для виробництва і виготовлення тари можна отримати вироби практично будь-якої форми. Вибір виду матеріалу буде залежати від напрямку експлуатації готового виробу.

Теплоізоляційні панелі

У разі, якщо виникає необхідність утеплити і захистити будинок від холоду, можна придбати теплоізоляцію, яка складається з конструкційних панелей.

Такі панелі найчастіше використовують для перекриття стіни або даху. Панель, в свою чергу, являє собою дві ОСП плити, між якими встановлюється міцний пінополістирол.