Обладнати кухню надійною і красивою мийкою – значить вирішити проблему функціональності сантехнічних пристроїв і декоративного оформлення інтер’єру.

Існує багато різних варіантів, потрібно вибирати виходячи з фінансових можливостей і естетичних уподобань. Щоб вирішити ці питання в комплексі, варто замовити мийки зі штучного каменю.

Переваги

Такі мийки виготовляють за допомогою змішання кам’яної крихти і полімерних матеріалів. Застигаючи вони утворюють міцний моноліт. Крихітка може створюватися з природного каменю граніту, сланцю, вапняку і мармуру. В результаті склад виходить дуже міцним, здатним витримати зовнішні впливи починаючи від високої температури, закінчуючи падінням металевих предметів.

Матеріал екологічно чистий, не виділяє шкідливих речовин при взаємодії з рідинами, гарячими предметами. Всі пошкодження легко прибрати методом шліфування, тому миття служитиме тривалий час, зберігаючи практично первозданний зовнішній вигляд.

Мийка зі штучного каменю красива, по зовнішньому вигляду не відрізняється від натурального, має неповторний оригінальний малюнок.

Види

По розташуванню мийки такого типу можуть бути фронтальними або кутовими.

За типом поверхні розрізняються гладкі і шорсткі варіанти. Також виділяють поодинокі варіанти пристроїв, зроблені з декількох секцій. До мийці може йти в комплекті стільниця для розділу продуктів, кількох мокрих чаш, відсіком для сушки посуду.

Монтаж

Мийки з каменю важкі, тому для їх монтажу потрібен міцний каркас. Можна використовувати дерев’яний або металевий. На каркас встановлюють стільницю, в яку монтують саму мийку.

Приблизний контур, за яким вестиметься розпил під отвір мийки потрібно проклеїти будівельним скотчем, щоб запобігти сколи та тріщини плити стільниці. По ньому нанести розмітку майбутнього отвору. У кутах просвердлити отвори діаметром, що перевищує товщину пилки лобзиком.

Потім по всьому контуру випиляти отвір по намічених лініях. При цьому на останньому етапі потрібно підтримувати сегмент, щоб він передчасно не впав, і не зламав стільницю. Отвір повинен мати розмір на 12-15 мм менше, ніж мийка, щоб були опори по краях. Краї потрібно обробити герметиком, щоб виключити проникнення води всередину.

Знизу, під отвір, встановлюють металевий каркас для опори конструкції. Миття поміщають в отвір, проходять краю герметиком, щільно притискають і чекають затвердіння складу.