Тротуарна плитка стабільно нарощується в обсягах. Це пояснюється широким спектром застосування: використовується для облаштування вулиць, спортивних майданчиків, приватних подвір’їв і багатьох інших об’єктів. Це обумовлено тим, що плитка буває різних розмірів і форм, укладається легко і служить довгі роки, не втрачаючи якісних показників і зовнішнього вигляду.

Використовуючи плитку різних видів можна абсолютно видозмінити ландшафт, перетворивши до невпізнання з кращого точки зору. Як це буде виглядати в реальності, залежить від творчої думки дизайнерів і архітекторів нарівні з приватними забудовниками.

Нюанси виробництва плитки для укладання тротуарних доріжок

Виходячи з різноманітності асортименту продукції, зрозуміло, що технологій виготовлення плитки багато, і полягає це в різниці рецептур кожного окремого виробництва. При необхідності до складу додаються додаткові інгредієнти:

  • Пластифікатори для поліпшення пластичності плитки і зменшення випадків крошения.
  • Фарбувальні пігменти, якщо плитка буде укладатися в парку чи іншому місці відпочинку.
  • Гумову крихту.
  • Різні полімери.

Це покращує зовнішній вигляд продукції.

Але етапи виробництва плитки у всіх випадках однакові:

  • Готується бетонна основа або розчин на цементі з піском.
  • Готова суміш заливається в підготовлені форми.
  • Далі суміш на спеціальних столах ущільнюється методом вібрації. Велика частина повітряних бульбашок виходить з розчину і продукт стає міцним.
  • Через добу витримана на стелажах плитка витягується з форм, розкладається на спеціальне пристосування і доходить до кондиції 7-28 днів, що залежить від температурних умов, а потім упаковується для подальшої реалізації споживачеві.

У кожного виробника свої якісь нюанси, але основний процес однаковий. Тому, навіть приватник, маючи форми може виготовити плитку для облаштування двору.

Також, слід мати на увазі, в залежності від використовуваної суміші, плитка ділиться на групи – бетонну вібролиту, вібропресовану і полімерпіщану.