При нормальному функціонуванні трубопроводу робоче середовище рухається в одному напрямку. Якщо знизиться тиск усередині системи, може виникнути зворотний потік. За таких умов завдається шкода насосному обладнанню та самим трубам. Щоб знизити ризик виникнення подібних неприємностей, використовуються зворотні клапани. Така захисна арматура пропускає воду в одному напрямку. Якщо виникне зворотний потік, пристрій перекриває рух робочого середовища, що дозволяє захистити систему та обладнання.

Зворотні клапани, про які можна детальніше дізнатися на сайте ukspar.ua, застосовуються в наступних системах:

 1. централізоване водопостачання;
 2. автономне опалення;
 3. промислових мереж.

Існує безліч різновидів зворотних клапанів. Вони бувають: дискові, пружинні, двостулкові, пелюсткові, кульові, підйомні й т. д. Вибір зворотного клапана – завдання не з простих. Необхідно враховувати не лише вартість виробу, а й безліч інших параметрів:

 • Виробник. Продукція від відомих брендів відрізняється бездоганною якістю. У великих компаніях працюють експерти, які суворо контролюють та тестують якість виробів.
 • Матеріал. У процесі виробництва зворотного клапана повинні використовуватися якісні матеріали, які є стійкими до негативного впливу факторів навколишнього середовища. Як правило, для виготовлення зворотних клапанів використовується чавун, сталь, нержавіюча сталь, латунь, бронза.
 • Такі матеріали стійкі до корозії та механічних пошкоджень, тому вони забезпечують стабільну роботу трубопроводу протягом тривалого часу.

У чому переваги зворотних клапанів?

Перш ніж купити зворотний клапан, радимо ознайомитися з їхніми головними перевагами. Така запірна арматура має низку вагомих переваг. До них можна віднести такі:

 1. стабільно працюють навіть за високих перепадів тиску;
 2. застосовуються у системах різного призначення;
 3. проста конструкція;
 4. гарна герметичність;
 5. можливість здійснити швидке перекриття потоку.

Якщо Ви хочете оцінити переваги використання зворотних клапанів самостійно, пропонуємо Вам перейти в каталог спеціалізованої компанії.

Для того, щоб придбати надійні зворотні клапани від відомого виробника, не потрібно виходити з дому. У домашній обстановці є можливість придбати якісну трубопровідну арматуру.