Душові кабіни не так давно з’явилися на ринку сантехніки в нашій країні, але це не завадило їм міцно влаштуватися в багатьох ванних кімнатах і отримати визнання великої кількості людей.

Причин такої популярності даного сантехнічного обладнання кілька. Ось три, найбільш значущих з них.

По-перше, цьому посприяли невеликі габарити багатьох санвузлів, особливо актуально таке обладнання в “хрущовках”, так як душові кабіни дозволяють заощадити і без того дорогоцінний місце.

По-друге, багато моделей оснащено такими доповненнями як гідромасажна ванна, лазня, радіо, телефон і так далі, функцій цих безліч.

По-третє, – економія води. Так як у більшості зараз стоять лічильники, то це дуже навіть до речі.

Конструктивно душові кабіни можна розділити на дві категорії: моноблочні і збірні.

Моноблочні – кабіни складаються з одного блоку, який встановлюється в певне місце.

Збірні складаються з окремого піддона, стінок і комплектуючих, місце розташування яких можна вибирати довільно. Такі кабіни можна придбати вже в готовій збірці або ж можна купувати комплектуючі окремо.

Піддони бувають з чавуну, стали, литого мармуру, акрилу і інших матеріалів. Природно, це відбивається на ціні кабіни. Всі ці матеріали мають свої технічні характеристики.

Чавунні міцні, але досить довго прогріваються, піддони зі сталі дуже гримлять під струменями води, а керамічні досить крихкі.

Перевершують їх, звичайно, душові піддони з литого мармуру і акрилу. Вони не тільки міцні і теплі, а й колірна гамма їх набагато ширше, крім того, вони можуть мати фактурну поверхню, яка є антиковзаючим покриттям.

Поговоримо про дверцятах душової кабіни. Конструктивно вони бувають каркасні і безкаркасні. Каркас робиться з алюмінієвого профілю (фарбованого або хромованого), безкаркасні виготовляється з розжареного скла. Звичайно скляні дверцята краще, хоча дорожче.

Баня в душовій кабіні. Тут застосовується ефект так званої “Турецької лазні”, де температура повітря 40-50 ° С при вологості 100%. Бань з ефектом фінських саун які прогріваються до 80 ° С на жаль немає.

Душ з гідромасажем – це дуже приємно і корисно. Сучасні душові кабіни мають по кілька режимів, це залежить від кількості форсунок на задній стінці кабіни.

Краще що б ці форсунки були крутяться. Якщо Ви любите приймати з ранку швидкий підбадьорливий душ, а ввечері теплий і розслабляючий, то це рішення як раз для Вас.

Якщо Ви любитель поніжитися в теплій ванні, то не турбуйтеся. Зараз існують гібриди – це душова кабіна у якій піддон з високими бортами і довший, нагадує звичну ванну.

При достатній площі санвузла це ідеальний варіант – звична ванна поєднана з багатофункціональної душовою кабіною.