Багато хто не знає, але теплу підлогу стали використовувати ще дві тисячі років тому. У далекі часи спочатку таким привілеєм користувалися багаті римляни. Згодом підлоги з підігрівом стали часто застосовувати в лазнях, а потім і громадських приміщеннях. У наш час установка «теплої підлоги» удосконалилася, але ідея залишилася тією ж. Сьогодні підлоги з підігрівом встановлюють за допомогою водяної або електричної системи.

Завдяки теплій підлозі, повітря правильно розподіляється по всьому приміщенню. Чого не скажеш про обігріві за допомогою батарей, де тепле повітря піднімається вгору і опускається до низу вже холодним. При установці статі з підігрівом використовується терморегулятор, який дозволяє задавати будь-яку температуру і тримати її на певному рівні, не допускаючи тепловтрат.

При бажанні можна монтувати тепла підлога в певних зонах або ж провести його повноцінну установку в усьому приміщенні. Варто сказати, що тепла підлога встановлюється в стяжку і стає непомітним. З двох існуючих видів підлог з підігрівом – водяного та електричного, більш часто використовують другий варіант.

Електрична система нагрівання підлоги являє собою кабель (двожильний, одножильний, у вигляді матів) який пов’язаний з мережею через терморегулятор. Його укладають в стяжку. У випадку з матами, використовують плитковий клей. Серед підвидів теплої підлоги, де застосовується електрику, є плівковий тепла підлога. Тут нагрівальним елементом є плівка. Вона може бути застосована для укладання теплої підлоги під лінолеум, ламінат, ковролін.

Серед переваг теплої підлоги варто виділити:

– легкий монтаж;
– відсутність протягів;
– антиалергенність;
– помірне розподіл температури повітря по всьому приміщенню;
– мінімальна тепловіддача;
– екологічність.

Недоліки:

– підходить не всім видам підлогового покриття;
– збільшуються витрати за електроенергію;
– небажана установка під меблевими предметами і побутовими приладами;
-присутність електромагнітного поля.

Водяна підлога з обігрівом залежить від загальної опалювальної системи.

З переваг варто сказати про такі можливості:

– установку проводять під будь-яке покриття для підлоги;
– можна монтувати десь завгодно, в тому числі і під меблями.

Так же достоїнством таких підлог є екологічність, економічність, збереження простору, відсутність протягів. Установка можливо і після ремонтних робіт. Крім іншого відсутнє електромагнітне поле.

Недоліки:

– залежність від центрального опалення;
– можливість протікання;
– в порівнянні з електричним теплою підлогою, більш важке монтування;
– не у всіх квартирах можна встановлювати.