Серед сучасних будівельних матеріалів склопластикова композитна арматура займає лідируючі позиції за своїми характеристиками.

Вона являє собою стрижень, що складається із сукупності склопластикових волокон, покритих полімерним сполучною. Зовнішній шар стовбура покритий спіраллю з того ж волокна або кварцовою обсипанням.

Такий вид арматури стає найбільш перспективним і залишає позаду свій металевий аналог. Він має ряд якостей, які роблять його ідеальним для будівельних робіт.

До плюсів даного матеріалу фахівці відносять:

  • відносно невелику вагу;
  • низьку теплопровідність;
  • високі показники стійкості до розриву;
  • невразливість до агресивного середовища;
  • відсутність провідності електричного струму.

Будівництво – це головна сфера, де застосовується склопластикові арматура. Як правило, її використовують при заливці фундаменту.

При високій міцності, вона легко згинається і майже не розтягується, що робить її зручною для установки. Це відмінний спосіб зменшити вагу бетонної конструкції без шкоди якості.

Показник теплового розширення дорівнює аналогічному показнику бетону, що дозволяє усунути проблему виникнення тріщин. До того ж, такий матеріал не схильний до корозії і не проводить холод, а це значно збільшує довговічність фундаменту.

Такі характеристики роблять неметаллическую арматуру ідеальним матеріалом для зміцнення дорожнього полотна, залізничних шпал, опор для ліній електропередач, мостів і причалів.

До особливостей, які потрібно враховувати, працюючи з даної композитної арматурою, відносять неможливість використовувати електричну зварку. Це пов’язано з тим, що сварка може зруйнувати структуру сполучного волокон.

Ще одним нюансом є те, що якщо в будівництві передбачені криволінійні елементи, то їх потрібно замовляти на етапі виробництва, оскільки пружність стержня не дозволить зігнути його при необхідності.

Разом з тим, він більш згинаємо ніж металевий, і якщо він повинен застосовуватися в створенні плит перекриття, то цей фактор потрібно враховувати в розрахунках.

Будівельні фірми вважають за краще використовувати сучасні матеріали, як більш якісні, довговічні і зручні в роботі.

Такий попит стимулює вітчизняні компанії все більше орієнтуватися на нові розробки, і впроваджувати їх в своє виробництво.

Сьогодні такі інноваційні товари доступні для індивідуального будівництва і їх можна легко замовити в спеціалізованих фірмах.

Купити арматуру не складає ніякої складності і кожен може дозволити собі почати будівництво з сучасними, високотехнологічними матеріалами.