Проблема опалення будинку або квартири в холодний період часу стосується кожного з нас, тому дане питання доводиться якось вирішувати і всі хочуть це зробити з найменшими витратами. Вже довгий час поширеним і доступним за ціною видом палива як і раніше залишається газ.

На даний момент тенденція така, що мешканці багатоквартирних або заміських будинків зараз часто переходять на індивідуальне опалення, бажаючи платити тільки за ту кількість газу, яке вони використовували.

Облаштовуючи систему опалення, слід підшукати відповідний газовий котел опалення. Починаючи пошук цього агрегату, не завадило б більше дізнатися про нього, про його різновидах.

Що ж потрібно враховувати при виборі газового котла?

1. Без сумніву, одним з основних і важливих параметрів є його потужність. Вона повинна бути достатньою, для обігріву потрібної площі квартири або будинку. Якщо висота стель середня, то на кожні 10 м2 повинно вистачати 2 кВт потужності.

Потрібні підрахунки потужності можна провести самостійно. Також пам’ятайте, що газовий котел краще брати з невеликим запасом потужності, але переборщувати теж не варто, інакше котел буде постійно тактовать, що скоротить термін його служби.

2. В залежності від своєї функціональності, котел може бути одноконтурним або двоконтурним.

Меншою функціональністю характеризуються одноконтурні агрегати. З їх допомогою здійснюється тільки опалення приміщень. У двоконтурних моделей більше функцій: крім опалювальної функції вони забезпечують гаряче водопостачання.

3. Розрізняють два типи двоконтурних газових котлів: ті, які мають бойлер і проточні моделі. Перший тип характеризується тим, що гаряча вода в певній кількості, буде знаходитися в котлі навіть при відключенні газу.

Проточний котел не містить накопичувальну ємність, але зате він не використовує електрику для підігріву води. Єдина незручність такої моделі – після відкриття крана необхідно трохи почекати, поки вода прогріється до потрібної температури.

4. Інша справа котли можуть і по типу димохідної системи, до якої вони підключаються. Димохідна система може мати природну або примусову тягу.

5. Газові котли можуть бути підлоговими або настінними. Тобто, вони поділяються за способом монтажу. Підлогові моделі відрізняються більшою потужністю, а настінні – зручністю в монтажі і використанні.