Міжкімнатні двері – це не тільки функціональний елемент, що забезпечує поділ загального простору будинку або квартири на частини, а й важливий декоративний елемент.

Якщо для вхідних дверей важлива, перш за все, міцність і стійкість, то для внутрішньо будинкових дверей, в тому числі міжкімнатних, на перше місце виходить дизайн і відповідність інтер’єру: двері не повинні виглядати на своєму місці чужорідним об’єктом. Звичайно, бажано, щоб і такі двері була надійною і довговічною. До речі, придбати якісні міжкімнатні двері класичні можна онлайн відвідавш

Сьогодні також крім класичних дверей – дерев’яних лакованих або передбачають фарбування, в асортименті спеціалізованих компаній є безліч дизайнерських і навіть ексклюзивних рішень. Так, наприклад, для інтер’єрів в стилі мінімалізм, добре підійдуть алюмінієві міжкімнатні двері. Вони можуть бути як суцільними, так і містити в собі прозорі або матові скляні вставки, вид яких може варіюватися від вузької горизонтальної або вертикальної смужки до дверей, практично цілком зробленої зі скла за винятком вузької металевої рамки по контуру. Любителям нестандартних рішень в інтер’єрі можуть сподобатися арочні двері, які можуть мати як сучасний, так і класичний дизайн. Для спрощення монтажу арочні двері часто виконують з прямокутною коробкою.

Стиль і компактність

З метою економії місця можна використовувати секційні складні або розсувні двері замість звичайних орних. Зручно це рішення для невеликих або часто використовуваних приміщень, стінних шаф і ніш з полками. Виготовляються розсувні міжкімнатні двері зазвичай з дерева, алюмінію, скла або пластику. Для зручного і легкого пересування є механізм з монтованих до стіни напрямних і роликових опор, закріплених на двері. Щоб виключити зіскакуванню з напрямних, в кінці ходу двері є обмежувачі, які можуть кріпитися до підлоги, стін або безпосередньо на самі напрямні. Механізм розсувних дверей при належному догляді не поступається за надійністю традиційним петель.

Стіна – вона ж і двері

Ще одним видом дверей слід вважати міжкімнатні перегородки, що представляють собою розсувні двері розміром у всю стіну. Виготовляються вони зазвичай з прозорого, тонованого або матового скла в алюмінієвому обрамленні, що надає інтер’єру відчуття відкритості та легкості. Напрямні для переміщення розсувних перегородок кріпляться не до стін, а до стелі і мають трохи більші розміри зважаючи на значну вагу конструкції. Треба відзначити, що розподіл кімнат на частини такими перегородками не є переплануванням і не вимагає ніяких погоджень.