У деяких власників будинків виникає необхідність звести терасу або веранду вже після того, як основна будівля побудована.

Така прибудова може грати роль місця для відпочинку або використовуватися в якості зимового саду.

Її нескладно звести своїми руками, але потрібно пам’ятати, що є нюанси, що стосуються будівництва поблизу будівлі.

Підготовка до роботи

Спочатку складають проект з докладними кресленнями. Це дозволить побачити, як буде виглядати майбутня тераса до дому, і розрахувати, скільки і яких матеріалів буде потрібно. Також креслення дає можливість помітити помилки та неточності в розрахунках. Проект коректують до тих пір, поки він не влаштує повністю.

Коли креслення готовий, потрібно узгодити будівництво прибудови у відповідних інстанціях, щоб в подальшому при продажу або обміні будинку не виникло проблем. Зведення тераси або веранди відноситься до видів робіт, що включає перепланування, тому будівництво повинно бути оформлено.

Наступний крок – вибір матеріалу. Коли потрібно вкластися в невеликий бюджет, можна зробити каркас з металу і обшити його фанерою. Така тераса виглядає не дуже презентабельно, зате не вимагає великих витрат. Більш ефектний варіант – прибудова з полікарбонату, скла і цегли, в тому числі доповнена кованими елементами.

Закупивши все необхідне, обробляють поверхні там, де це необхідно. Виконати цю операцію після складання буде складно. Так, дерево обробляють антисептиком, який захищає від комах і вологи, а метал покривають антикорозійним складом.

Готують ділянку: прибирають пні, коріння дерев, каміння і сміття. Якщо є ганок, його розбирають. Також знімають козирок.

Етапи будівництва

Закладають стовпчастий або стрічковий фундамент. Перший варіант підходить для легкої конструкції і щільного ґрунту. В інших випадках фундамент краще зробити стрічковим. З дерев’яного бруса зводять каркас і з’єднують його з основною будівлею. Для з’єднання використовується опорний брус, який також є частиною каркаса.

Наступний крок – пристрій кроквяної системи і укладання покрівельного матеріалу. Дах краще зробити односхилим, щоб на ній не скупчувалися опади. Коли вона буде готова, приступають до пристрою підлоги. Дощате покриття укладають на лаги. Важливо, щоб підлога була з невеликим ухилом в зовнішню сторону. Для захисту від гниття дошки обробляють антисептиками. Фінальне підлогове покриття господарі вибирають на свій розсуд.

Далі будівництво остекляют, причому можна використовувати не тільки скло, ну і полікарбонат. Ефектне рішення – розсувні вікна і двері, у яких верхня частина зроблена зі скла, а нижня – дерев’яна. На цьому будівництво тераси закінчено. Залишилося розставити меблі і прикрасити нове приміщення текстилем і елементами декору.