Оскільки заміські будинки не перебувають в зоні обслуговування централізованих теплових мереж, то перед мешканцями актуалізується проблема організації приватного опалення.

Для цих цілей можна вибрати і придбати шамотний цегла за вигідними цінами, не виходячи з власного будинку. Вивчивши запропоновану продукцію, користувачі вибирають потрібні товари, вивчаючи каталог сучасного будівельного матеріалу і його декоративних елементів.

Зокрема, для облаштування каміна в приватному будинку потрібно міцний і практичний шамотна цегла. Цегляні печі та каміни, викладені вогнетривким шамотною цеглою, чудово виглядають, надають ексклюзивність та оригінальність дому.

Які вимоги пред’являються до цеглини, використовуваному для кладки печей і камінів?Серед негативних факторів, що роблять негативний вплив на печі, слід вказати на перепади температурного і вологого режиму, підвищеної вологи і інших умов, особливостей клімату того чи іншого регіону. За допомогою цегляної печі або каміна можна забезпечити постійний і якісний обігрів приміщення сухим і чистим повітрям.

Цеглини, використовувані при будівництві та облаштуванні печей і камінів, повинні відповідати таким вимогам:

  • Висока стійкість до вогню, відкритого полум’я;
  • Підвищенню температури;
  • Високі показники міцності на розрив і механічні дії;
  • Стійкість до перепаду температури і вологості;
  • Здатність не тільки збирати і накопичувати тепло, а й зберігати і передавати його в зовнішнє середовище.

Цегла для фундаменту за якісними показниками може бути трохи нижче, ніж цегла для топки або зовнішньої обкладки. Цегла повинна бути морозостійким, стійким до будь-яких механічних впливів, надійним і морозостійким. Щоб піч була надійною і морозостійкої, в конструкції печі викладають подвійні стінки, внутрішню частину печі викладають, так званим, вогнетривким шамотною цеглою. Така цегла обпалюють при температурі зовнішнього середовища близько 1100 градусів.

Іноді для топки використовують високоміцний морозостійкий цегла, оскільки він ідеально відповідає вимогам, що пред’являються до використовуваних сировинних матеріалів.