В першу чергу монолітне будівництво затребуване, оскільки монолітний будинок – це індивідуальна архітектура, часто індивідуальні, нестандартні планування. Часто квартири продаються з вільними плануваннями. Чим ще приваблюють забудовників і покупців монолітні будинки?

Монолітні технології використовують в будівництві як висоток, так і приватних будинків.

Монолітний будинок – що це таке?

Монолітний будинок – це суцільнолите спорудження, стіни і перекриття якого є бетонні монолітні конструкції. В основі конструкцій – залізобетонний армований каркас.

Будмайданчик розмічається під майбутню новобудову. На місці опорних колон і стін збирається каркас з арматури і опалубки. Опалубка заповнюється рідким бетоном, який тверднучи, утворює безшовні поверхні стін, опорних колон і перекриттів.

Монолітний будинок ставиться на будь-який вид фундаменту – детальніше можна дізнатись на сайті http://dom-stroy.kiev.ua/monolitnoe-stroitelstvo/. Зазвичай використовують армовану бетонну плиту або фундамент палі. Вибір фундаменту, як і кількість поясів жорсткості, що з’єднують конструкцію в одне ціле, залежать від поверховості будівлі.

Щоб в моноліті не утворювалися порожнечі, що впливають якість конструкції, бетон ущільнюють за допомогою глибинної вібратора. Коли бетонна маса затвердіє, опалубку знімають і переносять на наступний поверх.

У багатоповерховому будівництві часто використовують незнімну опалубку з пінополістиролу. Цей недорогий синтетичний матеріал служить додатковим захистом від холоду і шуму.

Особливості технології

Щоб збільшити міцність конструкції, сейсмічну стійкість і стійкість до розтягування, бетонну масу зміцнюють за допомогою арматури. Металеві стрижні або сітку занурюють в бетон, збирають каркаси зі стрижнів, закріплених між собою.

Опалубку можуть застосовувати багаторазово або тільки один раз, в залежності від її виду. Якщо опалубка незнімна, то після застигання бетону вона стає частиною стіни. Зазвичай для незнімної опалубки використовують пінополістирол.

Незнімна опалубка після заливки бетону стане частиною стіни.

Якщо опалубка знімна, те її можна використовувати безліч разів (до 80 циклів), демонтуючи після затвердіння бетону. Таку опалубку виготовляють з металу, вологостійкої фанери або пластику.

Монолітне житлове будівництво: плюси і мінуси

Часто в рекламі можна почути, що немає нічого кращого і комфортніше, ніж монолітний будинок. Однак будь-які будівельні технології мають свої переваги і недоліки. Головне, щоб кількість цих вад не зашкалювала.

Види монолітних будинків

Технології монолітного будівництва постійно розвиваються: удосконалюються матеріали, процеси і методи зведення будинків. Сьогодні, крім цілісного моноліту, забудовники застосовують каркасно-монолітні і монолітно-цегляні конструкції.

У монолітно-цегляному будинку тепло і шумоізоляція краще, ніж в монолітних будівель інших видів.

Каркасно-монолітне будівництво

На практиці монолітно-каркасні будинки мало відрізняються від монолітних. За монолітно-каркасної технології опорно-несучими елементами будівлі стають стіни, колони як основний несучий елемент не використовуються. Основне застосування – індивідуальні проекти житлових комплексів підвищеної комфортності.

Каркасно-монолітний будинок так само монтується на фундаментному підставі, тип якого підбирається з урахуванням типу грунту, поверховості будівлі, ваги будівельних матеріалів та інших параметрів. Для зведення висотних будинків зазвичай використовують фундамент палі, для дачного будівництва – стрічковий або плитний.

Стіни і перегородки каркасно-монолітного будинку роблять з різних матеріалів: бетонних блоків, моноліту, цегли. Із зовнішнього боку стіни обкладаються облицюванням (цегла, вентильований фасад). Між ними укладають гідроізоляційний шар і утеплювач.