Неодмінна умова для проживання в будь-якому житлі – це нормальна температура всередині нього. Взимку – тепло, а влітку – не спекотно. Допомогти у вирішенні цього питання може утеплення стін зовні як найбільш раціональне рішення.

Так як при теплоізоляції стін будинку зсередини виникають серйозні проблеми, наприклад, зниження паропроникності стін. Це зумовлює виникнення конденсату, який призводить до появи цвілі і інших мікроорганізмів. Для виключення цієї проблеми необхідна установка будь-якого пароізоляційного матеріалу.

Крім того, потрібно пристрій в будинку додаткову вентиляцію, що призводить до збільшення загальних витрат.

Самостійна теплоізоляція стін найбільш часто сьогодні виконується за допомогою пінополістиролу або мінеральної вати. Розглянемо тут обидва утеплювача.

Вата мінеральна

Цей утеплювач виготовляється з кремнезему і базальту. Отримані волокна проходять потім особливу обробку для підвищення їх міцності і вологостійкості.

Головні переваги цього матеріалу – водонепроникність, гарне паропоглощеніе, вогнестійкість, екологічність, легкість монтажу, довговічність. Крім того, матеріал можна застосовувати і для внутрішньої, і для зовнішньої теплоізоляції стін.

Мінвата здійснюється у вигляді рулонів, плит, а також у вигляді листкових полотен (одна сторона – м’яка, інша – більш тверда). За допомогою цих полотна вельми зручно виконувати теплоізоляцію нерівних поверхонь. Разрезку плит на шматки необхідних розмірів виконують ножем або ножівкою. До речі, матеріал в рулонах допускається різати і в згорнутому вигляді.

Пінополістирол

Це дуже легкий матеріал і коштує він відносно не дорого. Легко ріжеться в потрібні розміри і кріпиться до стін. Він буває різної щільності, що впливає на його основні характеристики – теплопровідність, міцність і вартість. При виборі пінополістиролу певної щільності, необхідно враховувати параметри будинку.

З його основних недоліків слід відзначити наступні. Матеріал є не дуже екологічним, має погану паропроникність, легко запалюється. Крім того, матеріал необхідно додатково ізолювати від впливу зовнішнього середовища, так як пряме сонячне світло скорочує його термін служби, який і так обмежений всього 30-ма роками. Треба пам’ятати і про гризунах, які люблять влаштовувати собі житло в цьому матеріалі.

Варто також згадати і вентильований фасад, застосування якого для зовнішньої теплоізоляції не вимагає в подальшому штукатурних робіт. Тому монтаж його допускається виконувати в будь-який час року.

При застосуванні зазначених матеріалів зовні вентиляція стін забезпечується за рахунок зазору між облицювальним матеріалом, закріпленим на обрешітці, і самим утеплювачем. Наявність облицювальний матеріал не тільки прикрашає зовнішній вигляд будинку, але і збільшує термін експлуатації утеплювача.

При виборі матеріалу і проведенні робіт з утеплення стін будинку будь-яким з описаних варіантів не варто економити на основних і додаткових матеріалах. Демонтувати потім неякісну теплоізоляцію і знову її робити – процес досить дорогий і трудомісткий.