Досить багато варіантів пропонують виробники для проведення робіт з утеплення балконів і лоджій.

Найприйнятнішим, за ціною і тепловим ефектом вважається варіант з пінопластом. Простота і легкість матеріалу дозволяє виконати всі роботи самостійно.

Способи та переваги

Крім утепляющей здатності пінопласт володіє відмінними шумопоглинаючими якостями, що позитивно позначається на застосуванні матеріалу саме на балконі. Пінопласт відноситься до екологічно чистих матеріалів, завдяки своїй структурі він дихає, тому немає необхідності застосовувати додаткові паро та гідроізоляційні плівки. Ще більшим плюсом застосування пінопласту, читається його монтаж, для кріплення не потрібно пристрої каркаса, плити добре кріпляться до поверхні на клей або кріпильні саморізи з великими капелюшками.

Монтаж

Для початку робіт по утепленню, необхідно звільнити балкон від сторонніх предметів, оцінити утеплену поверхню, в разі необхідності привести її в порядок: усунути наявні тріщини, відколи, наявність цвяхів і полиць; очистити від шматочків фарби або спученої штукатурки; в разі пошкодження бетонної плити, зробити стяжку.

Після підготовчих робіт можна проводити виміри і відправлятися за придбанням матеріалу.

Для того щоб балкон був теплим, утеплювати слід не тільки внутрішню частину, а й підлогу.

Листи кріпляться максимально близько один до одного з фіксацією на клей, для надійності можна додатково закріпити їх на саморізи. Щілини між плитами запінюються монтажною піною, після застигання поверхню обробляється.

Утеплений балкон готовий до подальшої обробки, поверхня з пінопласту слід захистити.

Оздоблення залежить від обраного стилю, прийнятними способами вважається:

  • штукатурка;
  • обробка сайдингом;
  • дерев’яною рейкою;
  • пластиковими панелями.

Штукатурка

Для покриття поверхні штукатурною сумішшю на пінопласт слід закріпити армуючої сітки і за допомогою штукатурної суміші провести обробку поверхні, надавши їй оригінальний рельєфний вид.

Оздоблення сайдингом

Застосовуючи оздоблювальні матеріали, як сайдинг, вагонка, плитка, необхідно розуміти, що дані елементи кріпляться на каркас, який з’їдає частину простору, якщо балкон має невеликі розміри, то варто вибрати штукатурку.