Рівна і красива стеля – одна з основних цілей ремонту. Розглянемо технологію монтажу підвісної стелі з гіпсокартону.

Для роботи нам знадобиться перфоратор, шуруповерт, болгарка або ножиці по залозу, плоскозубци, лазерний рівень. Стандартний лист гіпсокартону має розмір 1500 * 2500 мм (3 кв. м.). Розрахунок проводимо за площею задуманої поверхні, а не по квадратурі. Профілі для монтажу використовують двох видів – спрямовує і стельовий. Стандартна довжина його 3 метри.

Направляючі кріпляться по периметру кімнати, а стельові у вигляді «сітки» з відстанню 60 см між ними. У місцях з’єднання профілю застосовують кріплення у вигляді «краб», а для фіксації всієї конструкції використовують спеціальні підвіси. У разі опущення стелі використовують кріплення типу «метелик».

Їх кількість розраховують з витрати 1шт. на 1 м. профілю. Перед початком монтажу обов’язково зробіть розмітку. За допомогою лазерного рівня знаходимо найнижчу точку стелі, і по ній відбиваємо на всіх стінах так звані «лінії прив’язки». На 5 см нижче відзначаємо нижню лінію профілю і починаємо виконувати сам монтаж. Кріпимо направляючі, використовуючи дупель-пробки, потім спеціальними підвісами кріпимо стельовий профіль у вигляді сітки.

Обшивають листами гіпсокартону готовий каркас за допомогою 25-30 мм саморізів по металу і шуруповерта. Для міцності конструкції, стежте, щоб краї аркушів збігалися з краями профілю.