Поліуретан – це прекрасний матеріал для створення будь-яких предметів інтер’єру. Найчастіше з нього створюються багети, молдинги, а також інші прикраси.

Можна на сьогоднішній день замовляти і колони. Це конструкції, які додадуть приміщенню якусь величність.

Переваги і недоліки конструкції

Якщо говорити про переваги, то тут потрібно відзначити:

  • Низька вартість вихідного матеріалу. Ця перевага виникло в порівнянні з мармуром або гіпсом. Навіть, якщо ви хочете отримати якийсь візерунок, то колони з поліуретану все одно обійдуться дешевше.
  • Установка проводиться без залучення фахівців. Колона має малу вагу і тому можуть доставляється практично завжди цілісним виробом.

Якщо говорити про недоліки, то в першу чергу потрібно відзначити міцність. Але, якщо такі колони не чіпати, то тоді вони будуть служити протягом довгого часу.

Які види бувають?

Якщо говорити про різновиди таких колон, то вони можуть відрізнятися або за місцем установки, або за типом рельєфу. За формою матеріал може бути або рельєфним, або гладким. Перший варіант більш цікавий і він вже має закінчений вигляд. Але фахівці зазвичай використовують гладкі колони.

Викликано це тим, що тут можна уникнути сильних пошкоджень. Крім цього, можна придумати власний стиль в подальшому. Колони можуть покриватися штукатурками, фарбами або іншими оздоблювальними матеріалами.

Крім цього, потрібно подумати про місце установки колони. Саме тому такі пристосування будуть ділитися на напівколони і звичайні колони. Перші монтуються впритул до стіни, а другі можуть встановлюватися навіть в центрі кімнати.

Які особливості монтажу існують?

Якщо говорити про монтаж, то тут потрібно звертати увагу на кілька факторів:

  • Напівколони. Прикріплюються вони до стіни за допомогою клею або шпаклівки. Суміш наноситься на колону і після цього притискають до поверхні. Щоб домогтися привабливого зовнішнього вигляду, зайвий клей забирається.
  • Колона встановлюється складніше. Для цього потрібно виготовити каркас з арматури і бетону. Готується конструкція, і в ній фіксується арматура. Верх кріпиться до стелі або фіксується на розтяжках. Після цього починається збір колони. Найчастіше вона складається з декількох частин. Тому, краще за все пам’ятати і враховувати цей незаперечний факт.