Дзеркала давно стали незамінним атрибутом будь-якого житла. Крім функціонального призначення, вони застосовуються і в якості декоративних елементів інтер’єру, вносячи в оздоблення кімнати легкі нотки богемності.

Дизайнери використовують дзеркала в оформленні як класичних, так і сучасних інтер’єрів. Наявність їх в приміщенні візуально збільшує простір, робить його світліше. Особливо вдало оживляє дизайн підлогове дзеркало. Такі конструкції дозволяють спостерігати себе в повний зріст, що зручно при складанні стильного образу або примірці обновки.

Випускаються вони в широкому розмаїтті видів. Кожна модель характеризується певними експлуатаційними властивостями і відрізняється за конструктивним виконанням.

Основні різновиди

Підлогові дзеркала виробляються в асортименті. Кожен вид характеризується певними конструкційними особливостями. Щоб розуміти різницю, слід ознайомитися з модельним рядом:

  • Псише. Вироби виконані в класичному дизайні. Відбиває полотно фіксується на осі, розташованої між двома опорами. За рахунок такої конструкції зручно змінювати кут нахилу. Деякі моделі роблять двосторонніми, одна з поверхонь зазвичай характеризується збільшує ефектом.
  • На підставці. Такі вироби можуть бути будь-якої конструкції: з тумбами, полками, ящиками для зберігання дрібних аксесуарів. Відбиває полотно зафіксовано на рамі.
  • Приставні. Найпопулярніші моделі серед дизайнерів інтер’єрів. Вони без ніжок, просто туляться до стіни. Зазвичай простота конструкції компенсується оригінальним або шикарним оформленням рами.
  • Ширми. Поки мало поширена модель-новинка. Використовується для розмежування простору в будинку, залишаючись функціональним аксесуаром.

Крім відмінностей в конструктивному виконанні, відрізняються вироби також з оформлення. Підібрати їх можна як в сучасному або класичному дизайні, так і в більш оригінальних стильових рішеннях: зістарені, хай-тек і ін. Сьогодні можна придбати моделі в дерев’яних або металевих рамах, оформлених в техніці художньої ковки або навіть з імітацією інкрустації камінням.

Цікаво виглядають підлогові конструкції, по периметру яких розташовані лампочки. Таке доповнення надає виробам сучасний і оригінальний вигляд, робить їх більш зручними в експлуатації за прямим призначенням.

Принципи розташування

Підлогове дзеркало – досить масивний елемент інтер’єру. Головними труднощами при виборі місця розміщення є завдання ергономічно встановити його в кімнаті так, щоб конструкція не заважала, але до неї був вільний доступ.

Для тих, хто вірить у вплив енергетики предметів на благополуччя в домі, не буде зайвим прислухатися до вченням фен-шуй. Відповідно до цієї філософії, не варто розміщувати дзеркало навпроти вхідних дверей. Вважається, що так позитивна енергетика не зможе «увійти» в будинок, що відображає поверхню стане її відштовхувати. Якщо робити по фен-шуй, то правильно буде встановити дзеркало перпендикулярно до віконного отвору, але за умови, що за ним спокійний пейзаж. В цілому, східна філософія рекомендує розміщувати цей предмет так, щоб відображалися тільки сприятливі речі, що радують око.

Можна згадати і народні повір’я. Вони рекомендують встановлювати дзеркало навпроти вхідних дверей, щоб воно відображало «все погане», яке хоче проникнути в будинок або кімнату.

У сучасному дизайні інтер’єрів все рідше сподіваються на повір’я і забобони. Підлогові дзеркала розміщують в самих різних кутах будинку, де зручно господарям. Найчастіше їх можна зустріти в спальнях і гардеробних. Ці приміщення з низькою прохідністю оптимально підходять для розміщення, оскільки конструкція не буде заважати, не піддасться небезпеки випадково бути розбитою. Можна гармонійно обіграти підлогові дзеркала в інтер’єрі вітальні або передпокою. Встановлюють їх зазвичай біля стіни, яка для певних моделей служить додатковою опорою.