На ринку вторинного житла неважко зробити помилки, про які можна сильно пошкодувати. Як їх уникнути, розповімо у даній публікації.

Переглядаючи объявления о продаже квартир на сайтах або в газеті, можна уявити майбутнє житло. Найкращі квартири – це ті, вікна яких виходять на обидві сторони будинку і які не перебувають в кутку, на першому або останньому поверхах.

На що звертати особливу увагу при виборі квартири мрії?

Поверх

Залежно від того, на якій висоті буде розташовуватися квартира, можна спрогнозувати і клімат в ній. На нижніх поверхах зазвичай завжди висока вологість і температура нижче. Особливо це помітно, якщо за вікнами ростуть пишні дерева або кущі, а вікна виходять на північ.

Жителям останнього поверху влітку буде дуже жарко. Однак якщо над квартирою є технічний поверх, це виправить становище.

Планування

Квартири, де вікна виходять на обидві сторони будинку, набагато більш комфортні, ніж лінійні. Всі кімнати тут будуть ізольованими і більш просторими. У порівнянні з будинками радянської побудови сучасні будинки мають зручне планування. Якщо є велика кухня, то тут можна збирати всю сім’ю.

Під’їзд

Стан під’їзду може багато що сказати про загальний стан будинку і його мешканців. Варто звернути увагу на чистоту і відсутність неприємного запаху.

Перепланування

Якщо в квартирі робили перепланування, необхідно уточнити у ріелтора і власника, чи законна вона. Якщо були проведені неприпустимі роботи, то новим господарям доведеться за свій рахунок переробляти все і сплатити штраф БТІ.

Ремонт

Звичайно, простіше купити житло з ремонтом за принципом «заїжджай і живи». Насамперед варто оцінити стелю – чи немає на ньому слідів протікання.

Документи

Укладаючи угоду, потрібно ретельно вивчити всі папери, щоб не зіткнутися з неприємними несподіванками. Особливу увагу варто приділити ситуації, коли власниками є пенсіонери або в квартирі мають частки діти, коли квартира придбана за договором ренти або отримана в спадок. У цих випадках вірним рішенням буде проконсультуватися з кваліфікованими фахівцями – ріелторами та юристами.