Для того, щоб поліпшити звуко- і теплоізоляційні показники металевих дверей, виробники встановлюють всередині полотна всілякі теплоізоляційні матеріали.

Купуючи металеві двері звертайте увагу на те, який утеплювач приховує під совою металева обшивка. Але на якому ж саме утеплювачі зупинити свій вибір?

Загальні вимоги до утеплювача металевих дверей:

  • прийнятні звукоізоляційні і теплоізоляційні характеристики;
  • висока пожежна безпека використовуваного матеріалу;
  • екологічна чистота утеплювача;
  • відсутність у складі шкідливих хімічних компонентів.

Використовувані теплоізоляційні матеріали

Найчастіше виробники металевих дверей використовують як утеплювач такі матеріали, як мінеральну вату, спінений поліуретан, гофрокартон, пінопласт.

Кожен з цих матеріалів має свої певні властивості:

1. Пінопласт є недорогим наповнювачем для утеплення металевих дверей, який має достатні теплоізоляційні характеристики. Його показник теплопровідності наступний – 3 см пінопласту аналогічні 15 см дерева. До істотних недоліків даного утеплювача відноситься те, що він має нульову звукоізоляцію. А при горінні виділяє токсичний їдкий дим у величезній кількості.

2. Гофрокартон, який так люблять деякі виробники, з натяжкою можна віднести як до звуко-, так і утеплювача, як то кажуть, це «дитячі пустощі». Єдина перевага гофрокартону, це його дешевизна. Він може використовуватися тільки в якості наповнювача, без претензій на додаткову функціональність.

3. Мінеральна вата має прекрасні теплоізоляційні характеристики. У конструкціях металевих дверей може бути використана кам’яна, скляна або шлакова вата. Розрізняються дані види мінеральної вати своєю структурою волокнистості, але для всіх видів характерна негорючість і стійкість до високих температур. Найбільш прийнятним варіантом для утеплення дверей є базальтова вата, яка надійно захистить як від зимових холодів. Так і від літньої спеки, а також прекрасно протистоїть сторонньому шуму ззовні.

4. Пінополіуретан являє собою неплавку пластмасу, яка має сітчасту структуру. 97% пінополіуретану займають пори, що утримують повітря, який, як відомо, є найкращим утеплювачем. Пінополіуретан навіть після тривалого часу не руйнується і не втрачає своїх властивостей. Він стійкий до різних хімікатів, термостійкий, йому не страшний грибок, він має нейтральний запах, а також хімічно і біологічно безпечний.

Підводячи підсумки, можна сказати наступне, що при виборі металевих дверей краще зупиняти свій вибір на таких утеплювачах, як мінеральна вата або пінополіуретан.

І хоча такі двері обійдеться вам трохи дорожче, зате служити вам вона буде вірою і правдою, прекрасно справляючись з поставленим перед нею завданням.