Ловити рибу з берега – це, звичайно, зручно. Однак гарна надувний човен істотно розширює можливості рибалки.

До того ж ціна невеликого човна ПВХ на сайті https://aqua-fasten.com.ua/lodki-i-katera/naduvnye-iz-pvh/motornye/ – не більш, ніж у бюджетного смартфона (в середньому), так що ви можете дозволити собі такий подарунок.

На що звернути увагу при виборі надувного човна для риболовлі

Вид матеріалу – армований багатошаровий ПВХ або неармований. Перший відрізняється міцністю і високою стійкістю до стирання, однак вага човна вище, в порівнянні з човном з неармированного ПВХ. Другий вид – не такий міцний, як армований, втрачає еластичність при низькій температурі, може розтягуватися при високій температурі, зате коштує дешево і мало важить. Щільність ПВХ-тканини для якісної надувного човна повинна бути від 750 г / кв. м і вище.

Плоске дно або надувне. Перше – ідеальний варіант для тихого ходу, але рекомендується додатковий настил. Друге – більш надійне і стійке, і настил не потрібен.

Наявність мотора. Для риболовлі на невеликій річці або озері мотор не потрібен. Для великого водойми вистачить мотора в 5 к.с. А при полюванні на водоплавну дичину краще вибрати мотор потужніший – в 15 л.с.

Кількість повітряних відсіків. У разі пробою одного з відсіків інші візьмуть на себе збереження плавучості човна. Тому чим їх більше – тим краще. Зазвичай на недорогих човнах балони мають 2 окремо надуваються відсіку.

Чи є кіль, і який – надувний або жорсткий. Перший володіє хорошими ходовими якостями, і згортається разом з човном. Другий більш міцний, і дозволяє човні тримати стабільний курс при сильному вітрі або різких поворотах.

Колір. Для риболовлі в очеретах або заростях найкраще вибрати човен забарвлення камуфляжу. А для риболовлі на відкритій воді підійде човен синього або зеленого відтінку. Човен яскравого забарвлення виглядає красиво, але може відлякати обережну рибу або дичину, в разі полювання.

Транец. Він потрібен для кріплення мотора. Є човни з транцем і без, з навісним і стаціонарним. Якщо зупинили вибір на моделі з транцем, то беріть зі стаціонарним – кращий варіант за ходовими характеристиками.

Для полегшення транспортування човна до берега або уздовж нього досвідчені рибалки рекомендують придбати для човна транцеві колеса. Ваші руки і спина скажуть за це величезне «спасибі».