Однією з головних функцій покрівлі стала захист мансарди і горища від різних атмосферних опадів. Але вода все одно переходить на основу і стіни, протікаючи по покрівельних скатів. Як підсумок, несучі елементи конструкції будівлі починають руйнуватися.

Можна уникнути такої дії, якщо поставити водостічні покрівельні системи. Поговоримо про те, як вибрати на сайті https://mizol.ua/profil-vodostochnie-sistemi/ водостічну систему.

Як правильно вибрати водостічну систему

Класифікація відсотків

У реальності є 2 ознаки, за якими класифікують водостічні системи. Вони будуть визначати, яку ви будете використовувати монтажну технологію. За методом виготовлення водостоки бувають саморобними або промисловими. У першому випадку йдеться про об’єкт кустарного виробництва.

Яка користь буває від такої системи? Якщо у людини є спеціальні навички, то водостік може бути незвичайним і красивим. Облаштування такої системи не передбачає великих витрат. Крім того, користувач зможе і сам вибрати відповідну схему.

Найчастіше їх роблять з оцинкованої сталі, а тому потрібно регулярне обслуговування, в чому і полягає мінус системи. Серед умовних недоліків виділимо складність в стикуванні окремих компонентів. Модифікації фабричного виробництва повністю відповідають всім параметрам і стандартам. Якщо потрібно, то можна стикувати різні елементи з поставок одних і тих же виробників.

Класифікація по використовуваному матеріалу передбачає наявність металевої та пластикової моделі.

Система з пластика. Вони бувають безклейовими та клейовими. У другому випадку установку проводиться за допомогою клею. Водостоки з пластика мають такі переваги: Відмінно протистоять корозійного впливу. Мають несприйнятливість до ультрафіолетових променів, при цьому водостічна пластикова система має високу якість і зберігає свої якості протягом довгого експлуатаційного терміну.

Для клейової системи не потрібен догляд, тому що використовується спосіб холодної зварювання. Тут елементи скріплюють на молекулярному рівні. Мають малу вагу і досить міцні. Робоча температура варіює в межах -40 … + 70 градусів. Зручні в монтажі. Представлені у великій колірній палітрі. Комплектуючі деталі найрізноманітніші, а тому система водостоку може приймати самі різні конфігурації. Це зробить його незамінним при установці ламаного даху.

Мінуси ПВХ водостоків: Потрібно регулярно проводити заміну ущільнювачів, що тягне за собою часту розбирання та складання елементів. Підвищений коефіцієнт лінійного розширення. Непридатність до ремонту – зруйновані компоненти нереально відновити. Матеріал має властивість руйнування під впливом механічного впливу. Ось тому таку систему не встановлюють у висотках. Система з пластика може бути встановлена лише в малоповерхівок. Монтаж водостічної системи виробляють на гумки ущільнювачів.