Ефективність роботи кожного трубопроводу залежить від якості обраних труб. Поряд з металевими виробами на ринку з’явилися труби, виготовлені з поліпропілену.

Вони якісні, довговічні, бюджетні. До того ж є деякі характерні нюанси, які спонукають споживачів зупинитися саме на цьому варіанті труб.

Переваги труб з поліпропілену

Будівельний ринок представлений величезною різноманітністю таких виробів, тому придбати поліпропіленові труби не складе труднощів. До того ж вибір обумовлений не тільки бюджетної ціною, але і рядом інших достоїнств:

  • довгий термін служби: в системі холодного водопостачання вони зберігають свої властивості майже 50 років, і 25 років, якщо по трубах подається гаряча вода;
  • гігієнічність: поліпропіленові труби сертифіковані, в складі відсутні елементи, які шкідливі для здоров’я людини. Усередині цих виробів не можуть утворитися мікроорганізми, які розмножуються під впливом світла, оскільки поліпропілен не пропускає світло;
  • стійкість до корозії: поліпропілен не руйнується під впливом негативних факторів зовнішнього і внутрішнього середовища, здатний довго витримувати високу температуру, не іржавіє, не гниє, пропускна здатність залишається незмінною, незалежно від терміну експлуатації;
  • хороша звукоізоляція, оскільки поліпропілен «гасить» шум від падаючої або поточної води по трубах.

На поверхні поліпропіленової труби практично не утворюється конденсат, що дуже важливо, якщо мова йде про трубопровід всередині житлового приміщення.

Правила монтажу

З’єднання труб з поліпропілену не відрізняється великою технологічною складністю. Їх можна змонтувати самостійно, головне, щоб під рукою був спеціальний інструмент і сполучні деталі.

В першу чергу – це фітинги з нарізаною різьбою (роз’ємні, нероз’ємні) і без різьблення. Робити нарізку самостійно не рекомендується!

Спосіб монтажу обумовлений умовами експлуатації: подача повітря, холодної чи гарячої води, тепла підлога і т.д., але слід знати загальні правила:

  • для з’єднання труб з рівним або різним перетином будуть потрібні муфти;
  • на кутах і поворотах застосовують косинці, оскільки деформація труби призведе до неякісної збірці;
  • при розгалуженні трубопровідної системи застосовують трійники.

Поліпропіленові труби добре монтуються з трубами з іншого матеріалу, наприклад, металевими. Для такого виду з’єднання використовують спеціальні фітинги: одна їх сторона виконана з поліпропілену, а інша з металу.

Пропіленові труби можна монтувати методом пайки.