Розсувні вікна сьогодні встановлюють як при склінні лоджій і балконів, так і в житлових приміщеннях.

Там, де через недостатнє простору неможливо було поставити вікна з орними стулками, раніше застосовувалися глухі склопакети. А тепер ця проблема вирішується за допомогою розсувних вікон.

Вони ж забезпечують ще цілий ряд зручностей, роблять наше життя комфортніше:

  • По-перше, стулки розсувних вікон можна відкривати, якщо навіть опущені жалюзі або запнуті штори.
  • По-друге, при розсувних вікнах можна поставити на підвіконня скільки завгодно квіткових горщиків, і їх не потрібно буде зрушувати при відкриванні вікон.
  • По-третє, стулки розсувного вікна не закриються від протягу або вітру.

Стулки розсувних вікон можуть досягати значних розмірів – до трьох метрів у висоту і двох в ширину. Термін служби якісних розсувних вікон досягає 50 років.

Види розсувних вікон за механізмом відкривання

Є три види механізму відкривання розсувних вікон: підйомно-зсувний, похило-зсувний і вертикально-зсувний.

1. Вікна з підйомно-зсувним механізмом.

У разі підйомно-зсувного механізму при відкритті стулки вікна потрібно послабити притиск. Після цього стулку можна зрушити по направляючої (ця напрямна по довжині дорівнює повній довжині віконного прольоту).

При закриванні вікна механізм притискає стулку вниз; при цьому замикаються спеціальні герметичні замкові ущільнювачі.

Несуча рама такого вікна має дві напрямні, по яких рухаються стулки. Іноді з внутрішньої сторони встановлюється третя напрямна, по якій рухається проти москітна сітка.

Оскільки ця конструкція влаштована за типом шафи-купе, то такі вікна іноді називають вікнами-купе.

2. Вікна з похило-зсувним механізмом.

Розсувне вікно з похило-зсувним механізмом ближче до звичайних орних вікна. Щоб його відкрити, потрібно повернути ручку замку і потягнути стулку на себе; при цьому ролики встановлюються на напрямні.

Тепер стулку можна зрушити в сторону і зафіксувати її за допомогою спеціального притискного механізму. Дві напрямні закріплені з внутрішньої сторони несучої рами.

При закриванні такого вікна використовується фурнітура від орних металопластикових вікон.

3. Вікна з вертикально-зсувним механізмом.

Набагато рідше цих двох конструкцій зустрічається вертикально-зсувний механізм. Це так зване англійське вікно.

Дві його рами розміщені одна над іншою, і при відкриванні-закриванні нижня переміщається уздовж верхньої. Є в англійських вікнах і механізми для повороту і відкидання рам.

Види розсувних вікон за типом профілю

У конструкціях розсувних вікон в основному застосовуються профілі з ПВХ і алюмінієві профілі.

1. Алюмінієвий профіль має малу вагу, а також високі жорсткість і міцність, завдяки чому він незамінний для виносного скління, що зазнає високі вітрові навантаження; при цьому не потрібні додаткові зміцнюють стійки.

Але вікна, в яких він використовується, негерметичні. Ущільнювачі добре захищають приміщення від бруду і пилу, але не від холоду й протягу. Тому розсувні вікна, виготовлені із застосуванням алюмінієвого профілю, встановлюються на терасах і лоджіях.

2. А для житлових приміщень набагато більш підходять розсувні вікна з профілем з ПВХ, що забезпечують відмінну теплоізоляцію. Профіль ПВХ набагато дешевше алюмінієвого, але має значно більшу масу (і тому не застосовується в виносних скління).

Дуже рідко зустрічаються дерев’яні конструкції розсувних вікон. Вони зберігають тепло, красиві і екологічні.

Але півстоліття вони навряд чи прослужать – від гниття і розсихання вони не застраховані навіть в разі відповідного захисту.

Догляд за розсувними вікнами

Якщо ви вирішили встановити розсувні вікна, звертайтеся тільки в перевірені фірми, які не тільки продадуть вам якісні вироби, але і виконають професійний монтаж.

Ніякої догляд не забезпечить нормальне функціонування розсувних вікон, якщо напрямні будуть встановлені з перекосом, якщо при монтажі профіль прогнеться або профіль виявиться з неякісним покриттям, внаслідок чого почнеться корозія і розбухання несучих елементів, заведуться грибок і пліснява.
Механізми підйомно-зсувних вікон захищені від бруду і пилу, а напрямні та інші деталі похило зсувних і вертикально-зсувних вікон легко очищаються від забруднень.

Але фахівці радять: раз в два-три роки знімати стулки і чистити пилососом все порожнини, напрямні та ущільнення розсувних вікон.

Підйомно-зсувний механізм при сильних морозах, що чергуються з відлигами, може обледенеть. Не потрібно застосовувати до нього богатирську силу; необхідно просто дочекатися відлиги або використовувати в якості «оттаївателі» звичайний фен для сушіння волосся.