Для гри в футбол необхідні не тільки бажання і навички, а й спеціальна форма. Як для дорослих футболістів, так і для дітей, які тільки починають свою пригоду в цьому виді спорту, ми підкажемо як правильно вибрати футбольну форму.

Розмір футбольної форми

Частою практикою менш багатих клубів є покупка футбольної форми в розмірі L, теоретично вона підходить для будь-якого гравця. Чому теоретично? Тому що футболка виглядає на багатьох як явно знята з товариша, а труси, які доходять до щиколоток, не дуже зручні, особливо коли бігаєш 90 хвилин на полі. Тому краще всього купувати футбольну форму для конкретних гравців і, можливо, доповнювати при кадрових змінах.

Аналогічна проблема виникає, коли купується футбольна форма для дітей – нерідко купують на розмір побільше, тому що дитина виросте і що тоді? Це можна якось виправдати, тим не менш, набагато краще придбати недорогу футбольну форму в потрібному розмірі на сайті https://sport-x.com.ua/bavaria/, що, безумовно, підвищить комфорт її використання на полі.

Типові розміри для дорослих:

  • S (зростання до 170 см.),
  • М (зростання до 180 см),
  • L (зростання вище 180 см.).

Це, звичайно, значення орієнтовні, так як кожен виробник має свою таблицю розмірів з урахуванням якої слід здійснювати покупки. Розміри для дітей вказуються як зростання, тобто, наприклад, форма розміром 116 см підійде для дитини саме з таким ростом + – кілька см.

Стать також має значення

Костюми футбольні для дівчат, жінок, відрізняються іншою конструкцією від костюмів які призначені для чоловіків – більш “вирізані” в талії і трохи ширше в стегнах. Це пов’язано з різним будівництвом тіла жінок і чоловіків, що має величезний вплив на комфорт під час матчу. “Розміри” також відрізняється – той же розмір жіночий, як правило, менше, ніж аналогічний чоловічий.

Який костюм для футболу вибрати – матеріал

Футбольні костюми для дітей і для дорослих відрізняються багато в чому, але мають одну спільну рису – вони повинні бути зроблені з хорошого матеріалу. Що значить хороший матеріал? Так ось, кращий футбольний костюм повинен бути термоактивні, таким який пропускає піт назовні і одночасно блокує вітер і воду зовні. Це дуже важливо, адже футбольні матчі проводяться в будь-яку погоду, як під палючим сонцем, так і під проливним дощем. Матеріал повинен бути стійким до сонячних променів, не повинен боятися частого прання, і звичайно ж він повинен бути міцним, щоб витримати бійку в ході кутового удару або пенальті.

Кращі футбольні костюми виготовляють зі штучних волокон (поліестер або поліетилен). Бавовна-це, безумовно, найгірший вибір – мало міцний, пропускає воду, легко втрачає колір і жодним чином не блокує вітру. Тому немає сенсу купувати одяг виготовлену з цього матеріалу для футболістів.