Посилення отворів в цегляних стінах представляє собою досить типове рішення (на відміну від посилення прорізів, яке роблять в залізобетонних стінах), якщо звичайно говорити про звичайну стіну з цегли, що не піддається особливим сильним навантаженням з боку побудованого будинку, хоча в даному випадку ми спробуємо розібрати як звичайну задачу так і не зовсім таку поширену.

Давайте тепер розглянемо основні принципи щодо посилення прорізів, яке довелося виконати в існуючій цегляній стіні.

На даний момент, нам буде необхідно зробити отвір значних розмірів. де то 1500х1500 (h) в стіні з цегли і застосувати рішення, яке досить широко поширене, його рішення привожу нижче з джерела. який вказав вище:

На самому першому етапі нам необхідно буде розмітити отвір і прорізати, причому вгорі отвору необхідно буде також проштробити ніші, щоб влаштувати туди перемичку посилення, а саме – 2 спарених швелера. Розрахунок даних швелерів ми поки не виробляємо. хоча він буде практично таким же як і розрахунок звичайних перемичок.

У підсумку ми отримаємо підготовлене місце під укладку МК швелерів.

Різання отвори і ніш краще проводити дисковою пилкою, так кладка зберігається в більшій мірі, та й трудовитрат на це потрібно по менше. ніж довбати молотком і кувалдою.

В акуратно прорізані ніші, встановлюються наші металеві перемички (посилення). Для спільної роботи кладки з даними балками, необхідно забезпечити щільне зіткнення кладки, що здійснюється за рахунок стяжних болтів (шпильок) та додатково до них планки. які приварюються після стягування швелерів.

Таке робота над ремонтом прорізів в цегляних стінах є практично закінченим, в усі щілини між металом і профілем слід закласти розчин, який забезпечить більш повноцінну роботу посилення з цегляною стіною.

В даному випадку залишається тільки зробити штукатурку по сітці, щоб вирівняти і приховати всі ремонтні роботи.

Додаткове посилення прорізу в стіні з цегли

Іноді потрібно необхідність в пристрої додаткового ремонту по відношенню до вище представленому, а саме, обрамлення вертикальних граней отворів.

Причини, через які проводять дане доповнення:

  • При влаштуванні отвору пошкодили вертикальні грані – використовували не різання диском а звичайне штробление;
  • Стіна досить навантажена і відчуває складний напружений стан – за аналогією з розрахунком посилення прорізу в залізобетонній стіні;
  • Стіна досить пухка і має багато дефектів;
  • Для вирішення вище перелічених проблем, а іноді і їх одночасного поєднання, як правило застосовують обрамлення з куточків, які також стягуються шпильками, створюючи жорсткий металевий каркас.

На додаток до шпильок додаються накладки. які встановлюються після стягування шпильок. Обойму краще наносити на свіжо-нанесений шар розчину, який буде вирівнювати всі нерівності вертикальних граней.

Ну ось мабуть і все, основні принципи ми ніби як обговорили.

Посилення отворів в цегляних стінах може представляти із себе просту задачу, якщо місце, де ви збираєтеся робити ремонт, достатньо не навантажено і отвір не перевищує в ширину 1500 мм і в цьому випадку можна користуватися типовим кресленням в іншому випадку потрібен індивідуальний підхід вимагає розрахунок, як наприклад ми розглянули вище.