Поклейка шпалер хоч і не важкий, але дуже відповідальний процес. Для початку потрібно визначитися з тим, що буде на стінах і стелі житла. Для часто використовуваних приміщень бажано купувати флізелінові або вінілові шпалери. Ці шпалери хороші тим, що вони вологостійкі і їх можна мити.

Якщо ж поверхня під поклейку має нерівності, то для таких стін можна купити рельєфні шпалери. Для дитячої кімнати можна вибрати бамбукові шпалери під фарбування. Всім відома любов діточок до малюнків на шпалерах, з флізеліновими шпалерами можна не боятися такого творчості. У будь-якому випадку їх завжди можна пофарбувати.

Насправді процес поклейки шпалер досить простий. Найскладнішим може бути тільки вибір малюнка або візерунків. У цьому допоможе каталог шпалер, який можна знайти і подивитися в інтернеті.

Для початку потрібно підготувати стіну, а саме вирівняти всі нерівності і замазати поглиблення і інші ямки. Далі нарізаються самі шпалери. Бажано різати так, щоб не порушувати структуру малюнка. Після на зворотну сторону шпалер наноситься клей, якщо шпалери сильно щільні, то необхідно дочекатися поки вони просочаться клеєм. За допомогою будівельного рівня на стіну наноситься вертикальна відмітка, по якій наклеюється перша смуга шпалер. Всі інші частини наклеюються на стіну встик до першої смуги і так далі.

За допомогою валика нерівності, що виникли при наклеюванні, слід моментально розгладжувати. Буває так, що при наклеюванні в області плінтуса залишаються зайві шматки шпалер. За допомогою ножиць або будівельного ножа їх акуратно зрізують.

Що стосується розеток і вимикачів на стінах, призначених під поклейку, їх потрібно відкрутити. І самі отвори заклеїти скотчем. Перед виконанням цих дій, потрібно в обов’язковому порядку відключити електрику. Так як може бути ураження електричним струмом.