Застосування ліпнини на фасаді дає можливість навіть найбільш звичайні сучасні будівлі швидко перетворювати в ексклюзивні будови зі своїм неповторним характером. Важливо, що вартість такого перетворення наразі може собі дозволити майже кожен власник заміської або міської нерухомості. Адже ще століття тому таке оформлення фасаду було привілеєм особливо заможних громадян. Ліпнина використовувалася для прикраси, багатих будинків, храмів і особливо значущих державних будівель.

Колони, пілястри, барельєфи та інший лепной декор виготовлялися з натурального каменю, гіпсу, бетону та іншого важкого матеріалу. На виготовлення такого декору йшло багато часу, і коштував він досить дорого. Навіть невелика ліпна деталь була важкою. Монтаж такого декору був складною і дорогою справою. Тому в середині минулого століття ліплення, як дорога «надмірність» архітектури майже вийшло з ужитку. Коли на будівельний ринок прийшли каркасні технології з полегшеними фасадами, ліпнина на фасаді стала використовуватися ще рідше.

Однак такий ефективний декор не міг зникнути зовсім, адже саме будівлі з ліпниною є справжніми пам’ятками архітектури і захоплюють своєю ексклюзивністю не одне покоління людей. Завдяки появі на будівельному ринку простого і одночасно унікального матеріалу «пінопласт» ліпний декор отримав можливість знову бути самим затребуваним декором в архітектурі.

Сьогодні розкішна і унікальна ліпнина на фасаді – це відмінне рішення зробити свій заміський будинок унікальним і практичним навіть при невеликому бюджеті.

Сучасна ліплення з пінопласту відрізняється від традиційної ліпнини з каменю і гіпсу не тільки доступною вартістю, але і невеликою вагою, високими теплоізоляційними властивостями і простим монтажем.

Навіть такі великогабаритні елементи як колона, пілястр або об’ємний барельєф важать небагато. Монтуються ці елементи без залучення спеціальної техніки та численної бригади фахівців. Прикраси легкі і їх сміливо можна кріпити навіть на полегшені фасади. Вони не створять зайвого навантаження на несучу конструкцію будинку і його фундамент. Такий декор можна сміливо використовувати для реставрації старовинних будівель, знос яких уже досить великий.

Саме завдяки невеликій вазі сучасної ліплення з пінопласту з захисним покриттям сьогодні безліч сучасних полегшених фасадів можуть отримати гідне оформлення в стилі бароко або неокласицизм. Розкішні барельєфи і ажурні панно, стрункі колони і загадкові гірлянди стануть чудовою прикрасою для невеликого дачного будиночка або сучасної висотки.

Пінопласт ліпнина на фасаді не тільки є прикрасою. Вона відмінно справляється ще з низкою практичних завдань. Такий декор володіє відмінними звуко- і теплоізоляційними властивостями. Отже, прикрасивши фасад такий ліпленням можна значно підвищити теплоізоляційні характеристики будинку і зробити мікроклімат в приміщеннях набагато комфортніше.

Фасадний декор з пінопласту з захисним покриттям, незважаючи на свій невелику вагу і невисоку вартість, дуже міцний і довговічний. Він служить багато років і не втрачає свого зовнішнього вигляду навіть після різких коливань температури, впливу проливних дощів і палючих променів сонця. Він гідно переносить численні вітрові та снігові навантаження і не боїться випадкових механічних впливів. Варто відзначити, що якщо навіть один з елементів композиції буде випадково пошкоджений, його заміну можна буде здійснити дуже просто. На це не потрібно багато часу і великих фінансових вкладень.