Точні вимірювальні прилади – важлива складова діяльності всіх сучасних галузей господарства. Вони служать для своєчасного обліку витрати різних рідин, потрібні в роботі з газовими сумішами і парою.

Крім класичних витратомірів, що володіють різними принципами дії, часто застосовуються ще й електронні прилади, що вимірюють тиск. Подібні пристрої – endress hauser датчики давления – обов’язковий елемент здебільшого вимірювальних комплексів і теплолічильників. Вони часто входять до складу систем, службовців для здійснення автоматичного контролю.

Так звані датчики тиску затребувані на підприємствах енергетичного комплексу, у виробництві продуктів харчування, нафтопереробній сфері та інших галузях, де потрібно знати цифрове значення тиску для забезпечення безперебійної та безпечної роботи обладнання.

Роздільники тиску

Роздільники тиску служать для рознесення в просторі перетворювача і середовища вимірювання. Вимірюється тиск передається з розділовою мембрани на наповнювальну рідина і далі по капілярній трубці або безпосередньо в вимірювальну камеру перетворювача.

При використанні в харчовій і фармацевтичній промисловості швидкоз’ємні мембранні роздільники можна легко промивати
Вимірюється речовина може закупорити або роз’їсти імпульсні трубки
Нестандартний температурний діапазон.

Відмінності по використанню

За характером вимірюваного параметра розрізняють такі різновиди датчиків:

  • абсолютного тиску;
  • надлишкового тиску;
  • диференціальні.

Вимірювання тиску найчастіше потрібно для завдання загальних режимів роботи обладнання: включення або виключення подають насосів, системи підігріву та безлічі інших керованих автоматикою процесів. Прості по конструкції пристрою минулих років вимірювали перепад показника по відношенню до атмосферного, що не завжди задовольняло вимогам точності. Це пов’язано з тим, що величина, з якої атмосфера тисне на поверхню, може відчутно змінюватися (в історії зафіксовані вимірювання від 641 до 816 мм ртутного стовпа).

Датчик абсолютного тиску

Щоб уникнути помилок через вплив погоди, більш сучасні прилади здатні відсікати вплив атмосфери. Вони реєструють вимірювану величину по відношенню до глибокого вакууму. Такий сенсор називають абсолютним. Отримані від нього свідчення найчастіше застосовують для наступної цифрової обробки, щоб розрахунковим шляхом привести характеристику тиску до стандартних умов. Це необхідно для правильної фіксації витрати теплової енергії або газу в системах обліку.

Датчик надлишкового тиску

Простіші в пристрої датчики надлишкового тиску враховують сумарний показник абсолютного і атмосферного. Без них не обійтися в комунальному господарстві, в виробничих або комерційних пристроях, які реєструють витрата рідини або газу. Інша область застосування простих і надійних вимірників надлишкового тиску – пристрої аварійної сигналізації про перевищення допустимого рівня.

Диференціальний датчик

Датчик диференціального типу визначає різницю тисків у двох роздільних порожнинах. Зазвичай такі прилади встановлені в приладі, який постійно контролює витрату речовини, що протікає по трубі, без використання обертових деталей. Його принцип дії заснований на ефекті збільшення тиску потоку перед звуженням діаметра і зменшення після нього. Чим така різниця вище, тим більше і протікає по трубі потік.