Створити затишок в кімнаті нам допомагають не тільки правильно підібрані меблі, колір стін, текстиль, але й освітлення. А воно може бути різним – яскравим, приглушеним і акцентним. Основним джерелом штучного яскравого освітлення часто стає люстра. Але її купують ще й для того, щоб прикрасити інтер’єр. А як вибрати люстру правильно, щоб вона однаково добре і висвітлювала кімнату, і прикрашала її?

Як вибрати люстру – розміри

Стелю відрізняються великою різноманітністю. У спеціалізованих магазинах продаються і класичні моделі з дорого чеського скла, і сучасні лампи в стилі мінімалізм. Варіантів маса. Залишається тільки зрозуміти, що краще купити. Але якщо зі стилістикою все більш-менш зрозуміло, то розмір люстри може викликати певні труднощі.

Рекомендуємо виконати наступні дії: чим більше кімната, тим більше повинна бути люстра. А все тому, що цей предмет часто стає центральним джерелом штучного світла. І якщо в великій кімнаті повісити маленьку люстру, вона «загубиться» на тлі інших предметів інтер’єру. Обрати велику люстру можна на сайті https://gallerylight.ru/catalog/lyustry/bolshie_ly.

Розмір і форма люстри в залежності від розміру і форми столу

Якщо люстра висить, наприклад, над столом, то її розмір повинен складати приблизно ⅔ цього столу. Або таких підвісних світильників повинно бути 2 або 3. А ще буде краще, люстра буде повторювати форму. Це допоможе зберегти гармонію в інтер’єрі.

Занадто маленька люстра створить в кімнаті напівтемрява. Це саме те, що вам потрібно? Значить, ви все зробили правильно. Але якщо вам потрібне яскраве світло, то навіть потужні лампочки можуть не врятувати ситуацію. Адже чим більше приміщення і чим темніше стіни кімнати, тим більше лампочок знадобиться.

Потужність стельового світильника

Для того щоб правильно вибрати люстру, потрібно знати кілька правил. Для кімнати площею 10 м² в залежності від кольору стін знадобиться люстра дво-, чотири- або пятірожковой. І відповідно – від двох до п’яти лампочок потужністю 40 Вт. Для кімнати площею 15 м² таких лампочок знадобиться вже від 3 до 7. А для кімнати площею 20 м² – від 4 до 9 лампочок потужністю 40 Вт кожна.

Яскраве світло зазвичай потрібен тільки в вітальні або робочому кабінеті. А в спальні і передпокої він повинен бути приглушеним. Але найчастіше однієї тільки люстри буває недостатньо. Потрібні бра, торшери, настільні лампи – все те, що допоможе створити правильне багаторівневе освітлення.

Люстра для натяжної стелі

Вибрати люстру для натяжної стелі також просто, як для будь-якого іншого. Так, натяжний полотно не здатна витримувати температуру вище 60 ° С. Лампи розжарювання для такої люстри точно не підійдуть. Але ідеально підходять лампи світлодіодні і енергозберігаючі. З іншого боку, якщо мова йде про люстру на штанзі, то лампочки можуть бути якими завгодно. Адже вони будуть перебувати на безпечній відстані від натяжної полотна.

Як правильно повісити люстру

Як високо повинна висіти люстра? Настільки високо, щоб ви не зачіпали її ні головою, ні руками. А оптимальною відстанню від підлоги до люстри вважається 2,2 м, за умови, що висота стель не більше 3 м.

І не забувайте про стилістику приміщення. Великі кришталеві люстри будуть доречні в класичних інтер’єрах. Для лофт, індастріалу підбирайте моделі металеві, нарочито «грубого» дизайну. А кімнату в стилі рустик прикрасить люстра, виготовлена ​​з корчі або оленячих рогів.