Сучасні умивальники для ванної кімнати відрізняються своїми габаритами, формами, способом монтажу і зовнішніми характеристиками. Теоретично вибрати відповідну модель нескладно, але на практиці все виявляється зовсім не так.

Ідеальна раковина повинна володіти такими характеристиками, як привабливість, функціональність, практичність і зносостійкість. Багато в чому перераховані критерії залежать від матеріалу виробництва вироби. Розглянемо, з чого виготовляють сучасні рукомийники:

  • Санітарна кераміка. З даного матеріалу проводиться практично вся сантехніка, за виключенням меблів та інженерних комунікацій. Керамічні умивальники у ванну купує більшість споживачів. Вироби мають доступну вартість, відмінні технічні характеристики і гідний вигляд. З кераміки випускають абсолютно всі типи чаш: консольні, на п’єдесталі, врізні, меблеві і накладні. Перевагою кераміки є її практичність, адже вироби можна мити будь-якими засобами або навіть без них. Недоліками матеріалу відзначають його відносну крихкість, тому чашу доведеться оберігати від фізичних і механічних впливів.
  • Камінь. Умивальник в ванну з натурального каменю продається далеко не в кожному салоні сантехнічної продукції. Це – елітні вироби, які виробляють найчастіше вручну. Відповідно, вартість таких предметів в рази вище за інших моделей. Більш доступною альтернативою рукомийник з каменю є чаші з керамограніта. З даного матеріалу виробляють раковини не тільки для ванної кімнати, але і для кухні. В результаті комбінованого виробництва виходять досить зносостійкі вироби. Чаші зі штучного каменю неймовірно міцні і надійні. На поверхні не утворюється пір, в які могла б потрапити бруд, тому їх простіше чистити.
  • Скло. З міцного матеріалу виробляють накладні та меблеві моделі чаш. Товщина стінок резервуара може досягати 15 мм. Чаші відрізняються шикарним зовнішнім виглядом і неординарними формами. Зустрічаються прозорі і кольорові моделі умивальників зі скла. З приводу практичності матеріалу точаться суперечки. По суті, скло не є практичним, адже на ньому накопичується мило і вапняний наліт. Щоб ваше виріб якомога довше зберігало первозданний стан, його доведеться протирати насухо після кожного використання. Скло не боїться агресивних речовин, тому чистити його можна будь-якими складами.