Котел функціонує завдяки діям вузла, що складається з:

  • Шнекового механізму подачі палива, що приводиться в рух редуктором;
  • Вентилятора, який нагнітає повітря в ретортне топку;
  • Самоочисної чавунної камери згоряння, виконаної у формі кубка;
  • Електронного контролера температури.

Контролер має вісім сервісних параметрів. Перед розпалюванням котла потрібно переконатися, що система опалення заповнена незамерзаючої рідиною. Також необхідно перевірити ще раз рівень герметичності фланцевих і різьбових з’єднань. Паливо засипається таким чином, щоб можна було закрити кришку.

Котли, що працюють на пелетах даної серії розраховані на тривалу і економну експлуатацію. Для завантаження палива передбачений бункер. Потім шнек автоматично подає матеріал в паливну камеру. Необхідна температура досягається за рахунок швидкості подачі палива, встановленої на контролері. Якщо ж вам знадобляться якісні комплектуючі до вашого котла – придбати їх можна тут: https://effectenergy.com.ua/ua/produktsiia/komplektuyuchi/motor-reduktory-dlia-shneka.html

Якщо спостерігаються відхилення заданого оператором температурного режиму, контролер подає сигнал на вентилятор, який в свою чергу збільшує або зменшує кількість обертів. За рахунок цього підвищується продуктивність і економічні показники.

Бажано підключати котел до опалювальної системи через три-або чотирьохходовий клапан. Перевагою такого способу є запобігання появи низькотемпературної корозії, відповідно – від передчасного зносу устаткування.

Процес експлуатації котла на пеллетах значно спрощується завдяки його здатності безперервно працювати на одній дозі палива до 5 діб. Обслуговування полягає в періодичному завантаженні паливного матеріалу в бункер і чищенні зольника від золи. На кінцевій фазі згоряння зола переміщається на краю ретортной топки і сиплеться в нижню частину корпусу, де і знаходиться зольна полку.

Дуже важливо утримувати камеру згоряння і конвекційні канали в чистоті для отримання заявленої потужності і максимального відсотка ККД (до 91%). Котел  здатний працювати після закінчення опалювального сезону в зв’язці з бойлером для забезпечення гарячого водопостачання. Передбачено підключення обладнання до контролера циркуляційного насоса.

Основні переваги:

  1. Автоматична подача палива з функцією самоочищення.
  2. Повна відповідність екологічним стандартам;
  3. Функціонування циркуляційного насоса автоматичне;
  4. Котли на пеллетах здатні нагрівати необхідну кількість гарячої води під господарські потреби;
  5. Полегшений доступ до каналів конвекції;
  6. Передбачено гасіння в разі виникнення аварійної ситуації – котел вимикається або повністю, або частково.