Ремонтуючи квартиру, багато власників відразу змінюють міжкімнатні двері, так як старі не гармоніюють з новим покриттям підлоги і шпалерами на стінах. У той же час є вимоги і до фурнітури для міжкімнатних дверей, щоб вся конструкція прослужила довго і не створювала проблем при експлуатації. Бажано заздалегідь ознайомитися з можливими варіантами виконання.

Вибираємо ручку

За конструктивним виконанням дверні ручки http://tudoor.ru/catalog/accessories/list/linea-cali/ різноманітні. У кожному разі укомплектований набір може істотно відрізнятися. Залежно від місця установки перевага віддається тому або іншому механізму, виходячи з фінансових можливостей і естетичних уподобань.

Кноб

Такі вироби спочатку оснащуються засувками. Окремі моделі закриваються на ключ. Поворотна частина буває будь-якої форми. Найчастіше вона куляста або овальна. Щоб відкрити двері, просто поверніть ручку в потрібному напрямку.

Порада! Перш, ніж віддати перевагу кноба, подумайте гарненько. Заміна даного замикаючого механізму на інший проблематична. При установці ручки готується отвір 50-55 мм, яке складно перекрити декоративними накладками механізмів в іншому конструктивному виконанні.

Ручка на планці

Такі моделі складаються з ручки і механізму з засувкою. Вироби виглядають презентабельно і гармонійно вписуються в будь-який інтер’єр. Досить підібрати модель, яка підходить по дизайну і забарвленню.

При виборі звертайте увагу на матеріал, який використовувався при виготовленні елементів. Так, алюмінієва ручка прослужить недовго, швидко втратить презентабельний зовнішній вигляд або просто зламається, не витримавши навантаження, що прикладається. Хоча коштує така модель недорого в порівнянні з більш надійними аналогами.

Увага! У разі поломки механізму або втрати зовнішнього вигляду, встановлювати доведеться виключно таку ж ручку на планці, так як кріпильні отвори перекриваються тільки аналогічним виробом.

Якщо квартира оформлена в класичному стилі, ручка на планці стає ідеальним варіантом. А ось для приміщень з сучасним інтер’єром такі вироби – не найкращий вибір. Порівняно недавно такі моделі користувалися підвищеним попитом, проте сьогодні вони не завжди гармонійно вписуються в інтер’єр.

Ручка на розетці

Ручки на фланці користуються попитом у споживачів, вони представлені широким модельним рядом. Це дозволяє підібрати підходящу модель для приміщення, оформленого і в сучасному, і в класичному стилі.

Такі вироби не ламаються, оскільки вони суцільнолиті. Установка не викликає складнощів, так як монтажний отвір невеликого діаметру. Кріпиться ручка через фланець саморізами, які потім закриваються декоративним кільцем-розеткою.

Ручки на розетці універсальні, так як комплектуються стандартними квадратами з перетином 8 мм. Вони допускають установку різних механізмів, які пропонують багато фірм.

З засувкою і без

При виборі підходящої ручки орієнтуйтеся на призначення конкретного приміщення. Якщо двері ведуть на кухню або в вітальню, замість складного механізму встановіть просту недорогу модель, що не передбачає фіксацію двері. Звичайна засувка після закриття дверей не фіксується в певному положенні. Досить просто зачинити двері, а потім натиснути на ручку, щоб її відкрити.

Двері у ванну, туалет або спальню доводиться періодично замикати, щоб запобігти вільний доступ до перелічених приміщення. Для цього набувають ручку з сантехнічної засувкою.