Екологічність, практичність та універсальність ‒ це далеко не всі переваги приватного будинку з дерева. Цей матеріал використовувався для зведення житлових будівель ще сотні років тому і продовжує мати попит зараз. Але тепер люди навчилися оброблювати дерево більш ефективно, щоб сприяти вищій тепло- та звукоізоляції, а також кращому зовнішньому вигляду.

Зовнішнє фарбування зрубу ‒ це обробка деревом лакофарбовими матеріалами, які не тільки роблять будинок привабливішим, але й покращують його експлуатаційні характеристики. Замовити зовнішнє фарбування дерев’яного зрубу можна на сайті: woodenevolution.com.ua/uk/service/farbuvannja-zovnishnih-stin-zrubu/.

Для чого проводять зовнішнє фарбування зрубу

Отже, цю процедуру роблять задля таких основних цілей:

 1. Щоб відновити або надати будинку привабливішого зовнішнього вигляду.
 2. Для створення додаткового захисту від комах, цвілі, грибка, атмосферних опадів чи інших подібних чинників.
 3. Щоб попередити виділення деревом смоли.
 4. Щоб покращити мікроклімат всередині житлового будинку.
 5. Для сповільнення старіння деревини.
 6. Для приховування якихось пошкоджень чи інших недоліків будівлі.

Фарбування зрубу відбувається у два основних етапи. Спочатку проводиться викрас матеріалу, а вже після безпосередньо наносяться лакофарбові матеріали.

Фарбувати зруб можна як зовні, так і всередині будинку. Це дозволяє розділити екстер’єр та інтер’єр і таким чином додатково експериментувати з дизайном житлових кімнат.

Коли необхідно проводити зовнішнє фарбування зрубу

Фарбування зрубу необхідно тоді, коли будинок вже втратив початковий красивий зовнішній вигляд, а на дереві з’явились різного роду пошкодження. В залежності від характеру цих пошкоджень перед фарбуванням можливо доведеться провести шліфування, це також покращить зчеплення між фарбою та поверхнею дерева.

Якщо говорити про нові будинки, то до фарбування належить приступати через рік після його зведення. Це дуже важливо, оскільки дерев’яні будинки дають досить великий осад, через який фарба нанесена відразу може пошкодитись.

Варто зазначити, що торцеві частини колод можна фарбувати одразу після завершення будівництва.

Етапи зовнішнього фарбування зрубу

Важливо не тільки правильно нанести лакофарбовий матеріал, але й належним чином підготувати поверхню дерева до цієї процедури. Саме тому фарбування складається з кількох основних етапів:

 1. Очищення колоди від пилу та різноманітних забруднень.
 2. Шліфування стін. Це дозволить фарбі лягати рівномірно.
 3. Нанесення антисептичних та інших захисних засобів. Вони попереджують появу паразитів та грибку.
 4. Нанесення побілки на стіни. Це дозволяє зробити тон фарби рівним.
 5. Нанесення лакофарбового матеріалу з водовідштовхувальними властивостями.

Якщо ви хочете, щоб ваш будинок виглядав оригінально та сильно, обов’язково потрібно замовити зовнішнє фарбування зрубу від професіоналів.