Кожен садівник має бажання придбати для свого саду нові саджанці. Вибір на сільськогосподарських ринках, а також у спеціалізованих магазинах великий. Але, на жаль, далеко не завжди куплені й начебто посаджені за всіма правилами саджанці приживаються.

З чим це пов’язано? Нерідко саджанець вже продається у нежиттєздатному стані. Є кілька простих прикмет, за якими можна відрізнити якісні саджанці оптом, які обов’язково приживуться.

Як правильно вибрати саджанці?

Саджанці листяних порід дерев та чагарників продаються з відкритою кореневою системою, без грудки землі. Це нормально, оскільки спеціальні інструменти дозволяють у розпліднику викопувати саджанці таким чином, що коренева система травмується мінімально.

За умови, що ви купили саджанець, який був викопаний не більше ніж добу тому, то приживання такого саджанця максимальне – у 95% випадків. Однак зустріти саджанець, який було викопано буквально сьогодні – велика рідкість.

Продавці, для підтримки життєздатності корінців, занурюють їх у бовтанку з глини та води. Волога глина покриває коріння і не дає йому пересихати. Тим самим саджанці досить довго зберігають життєздатність.

Виходячи з цього, ви й самі за виглядом кореневої системи саджанця можете визначити – чи приживеться він. Якщо кірка з глини на коренях висохла, малоймовірно, що вдасться реанімувати такий саджанець.

Трапляється, що покупець купує саджанець у місті у великому магазині, а посадити його на дачі зможе лише через кілька днів або навіть тижнів. В цьому випадку його потрібно помістити в глибоку ємність і присипати коріння вологим ґрунтом. У такому стані саджанець безболісно дочекається остаточної посадки у відкритий ґрунт.

Набагато менше травмуються рослини, які продаються в контейнерах (горщиках), або із земляною грудкою, упакованою в оболонку. У цьому випадку вони добре переносять транспортування, а при посадці коренева система одразу ж починає розвиватися. Для хвойних порід дерев пересадка таким способом – це єдиний можливий спосіб.

Щоб ймовірність вдалого результату посадки нового саджанця була вищою, слід ще при покупці звернути увагу на те, звідки він надійшов. Якщо він був вирощений у вашому регіоні, йому буде легше адаптуватися на новому місці.

Набагато гірша справа, якщо саджанці привезені з інших регіонів. І тут є ймовірність, що вони не перенесуть холодної зими й загинуть.