Заробляння нагороди за найзеленіший газон в околицях вимагає трохи більше, ніж періодичне скошування в розпал літнього сезону. Розуміючи річні цикли трави, бур’янів, соломи та ґрунту, господарі будинків можуть підтримувати газон на хорошому рівні незалежно від погоди.

Найголовніше, завжди слід починати з вивчення того, що робить ваш газон унікальним. Зона стійкості вашого регіону та цілорічний клімат пов’язані з його здоров’ям, як і ваші звички.

Різні сорти трави на вашій галявині часто мають суміш видів, які ідеально підходять  для температури та рівня вологи у вашому регіоні. Наприклад, деякі райони країни є більш схильними до шкідників, зарослої соломи та сухих плям у розпал сезону.

Контрольний перелік весняних робіт

Коли зима нарешті завершиться, земля почне танути все сміття з осені, і зими потрібно прибрати, щоб підготуватися до майбутнього сезону. Тепла погода також приносить з собою відчуття мотивації починати роботи і гарантувати, що все ваше обладнання та матеріали готові на пікові місяці вперед.


Березень і початок квітня

Ці перші два місяці – це все про підготовку. Якщо у вас особливо холодний початок весни – особливо, якщо ви живете в холодному кліматі – затримайтеся на будь-якому посіві, поки не переконаєтесь, що остаточний мороз відстає на пару тижнів.

  1. Обробіть свої інструменти. Ваша косарка, сівалка та ручний інструмент можуть використовувати оновлення після надмірного використання з кінця минулої осені. Ми рекомендуємо взяти вашу косарку на професійну настройку, де вони можуть заточити леза, замінити будь-які деталі та перевірити ваш двигун. Чи пора придбати нові ручні інструменти, добрива або верхній шар ґрунту? Слідкуйте за початковими продажами сезону, щоб переконатися, що ви підготовлені до розпалу посадкового сезону.
  2. Очистити сміття. Очистіть газон від залишків гілок, листя, що гниє, або загального сміття, принесеного взимку. Це дозволить вам оцінити, де вашій траві потрібна особлива увага. Зверніть увагу на будь-які жовті або коричневі плями для подальшої оцінки.
  3. Аерація. Уважно подивіться, яка ваша трава в зимові місяці. Це виглядає ущільненим від снігового та пішохідного руху? Як щодо шару густої соломи між травою та ґрунтом?

Аерація – це процес видалення з газону дрібних стрижнів ґрунту, щоб розбити ущільнений ґрунт і пропустити землю вологою, повітрям та сонячним світлом. Цей процес зазвичай завершується приблизно раз на рік на початку сезону.


Під час цього процесу ви повинні добре зрозуміти кількість соломи на вашій галявині. Солома є природною і необхідною для здорового росту газону. Ви можете помітити це, уважно придивившись до одного з видалених стрижнів трави та ґрунті під час аерації, або видаливши невелику підсекцію серцевиною та лопатою.

Якщо шар органічного матеріалу між підставою вашої трави та ґрунтом виріс понад 1.5 см, ми рекомендуємо використовувати граблі для збирання сухої трави з газону. Цей процес дозволяє потрапляти більшій кількості повітря та сонячного світла в базовий шар, щоб перешкоджати утворенню шкідників, хвороб та коричневих плям.

Кінець квітня та травень

У міру потепління погоди та збільшення опадів починають знову з’являтися такі неприємності, як бур’яни, шкідники та грибки. Цей етап весни стосується перевірки на ґрунті, нерівних плям на траві та того, як захистити газон від будь-яких загроз у пік сезону.

  1. Перевірте свій ґрунт. Рівень рН ґрунту може бути ключем до виявлення того, що потрібно вашій галявині. Поговоріть з професіоналом для простого тесту на рН або придбайте набір “зроби сам” у місцевому ландшафтному або будівельному магазині. Ви повинні прагнути до рН ґрунту від 6,5 до 7, інакше може знадобитися коригування добривами.
  2. Продовжуйте внесення добрив. Дізнавшись про стан ґрунту, виберіть добриво, яке врівноважує рН ґрунту та відповідає різновидам трави. Протягом року травень та вересень ідеально підходять для додавання шару підживлення. Навесні початок сезону підживлення найкраще, коли погода постійно прогрівається і стабілізується.

Обов’язково вибирайте добриво для холодних або теплих погодних трав і вибирайте добриво з повільним вивільненням для найкращих результатів. А якщо у Вас немає часу займатися цими роботами, то доручіть це професіоналам. Замовити ландшафтний дизайн для себе Ви можете ТУТ.