Альтанка – ефектний елемент ландшафтного дизайну і просто естетична конструкція. Вона може виконувати роль зони відпочинку, влітку створює приємну тінь.

Якщо давно хотіли придбати дерев’яну альтанку для дачі за даним https://art-bastion.com.ua/g17365989-derevyannye-besedki, розповімо, чому це нарешті варто зробити.

Основні особливості альтанок з дерева: матеріали та стилі

Для проєктування дачних конструкцій зазвичай застосовують:

  1. клеєний або струганий брус;
  2. оциліндрованої колоди;
  3. мінібрус.

Типів альтанок з дерева на сайті https://art-bastion.com.ua/ представлено багато, вони можуть мати різну стилістику. Наприклад, рустикальні моделі підкреслено грубуваті, «неотесані», припускають застосування заготовок без особливої ​​обробки – це пні, корчі, колоди. Для декору підійде також натуральний камінь, можете доглянути кошики, ліхтарі, стилізовані під старовину. Лавки – строго без обробки, по центру альтанки буде доречно встановити великий стіл.

Більш витончений вибір – середземноморські альтанки. Для декору вікон в них застосовують штори-вітрила. Важливими елементами дизайну італійських альтанок буду тонкі лінії, фігурні стовпи, конструкцій в стилі прованс – обробка вагонкою, цільні стовпчики з бруса.

Плюси і правила вибору

Всі типи дерев’яних альтанок екологічно чисті, практичні, прості в догляді. Деревина податлива, її обробка не представляє складнощів, матеріал має приємний аромат. Хвойні породи виділяють летючі цінні речовини, які зміцнюють здоров’я, покращують самопочуття. Форми:

  • квадрати;
  • кола;
    прямокутники;
  • овали;
  • складні фантазійні.

Наявність хитромудрого декору для дачної альтанки практично обов’язково. Якщо варіант засклений, можете додатково встановити колектор електричного типу – він зробить можливим відпочинок на природі в зимову пору року. Додатково можете використовувати печі, мангали, барбекю.

Альтанки з оциліндрованих колод красиві, але досить дорогі – витрачаються значні обсяги матеріалу. Мінібрус має всі плюси натуральної деревини, виглядає сучасно. Клеєний брус – рішення красиве, але не дешеве. Його безсумнівні переваги – відмінна естетика, стійкість до грибків, спокійне ставлення до вологості, перепадів температур. Профільований брус завжди має правильну геометрію, легкий, майже не дає усадки, але вимагає обробки від горіння, гризунів.

Ви можете вибирати типовий або індивідуальний проєкт. Перший варіант цілком функціональний і коштує дешевше.