Під час здійснення різних угод з нерухомим об’єктом часто виникає необхідність в проведенні незалежної оцінки. Вона дозволяє отримати максимально точні відомості про ринкову вартість, технічні характеристики та інші особливості квартири.

Оцінка квартири проводиться тільки кваліфікованими експертами, які мають потрібну ліцензію. Зазвичай оцінка квартири потрібна при покупці житла за рахунок кредитних коштів.

Вона представлена ​​унікальною процедурою, завдяки якій визначається ринкова або будь-яка інша ціна нерухомого об’єкта. Оцінюються не лише житлові квартири, а й будинки, земельні ділянки, а також комерційна нерухомість. Процес реалізується з урахуванням численних вимог законодавства, тому їм займаються виключно акредитовані оцінювачі або великі компанії.

У теорії будь-яка людина може самостійно провести оцінку за допомогою різних методів, користуючись своїми знаннями та досвідом, але отриману інформацію не приймуть представники банку або інших офіційних організацій.

При зверненні до банківських установ, судові інстанції чи інші державні органи доводиться користуватися тільки офіційними документами.

Коли необхідна оцінка квартири?

Існує багато ситуацій, при яких громадянам доводиться замовляти оцінку квартири:

  1. оформлення іпотеки для покупки житлового об’єкта;
  2. обмін нерухомістю;
  3. проведення судових розглядів щодо визначення власника квартири або поділу об’єкта;
  4. реорганізація компанії.

Багато громадян не можуть придбати нерухомість тільки за рахунок власних заощаджень, тому вважають за краще оформляти іпотеку. Банку потрібно звіт про проведену оцінку, щоб зрозуміти, яка ринкова вартість квартири, що купується, що безпосередньо впливає на максимальний розмір позики.

Іноді люди самостійно замовляють оцінку, якщо планують покупку нерухомості, але бажають переконатися, що ціна, запитувана продавцем, чи не завищена. Якщо дві людини хочуть зробити обмін об’єктами, то оцінка потрібна для визначення розміру доплати з боку одного учасника угоди. Навіть при врегулюванні судових розглядів доводиться звертатися до оцінювачам.