Багато людей, що поставили собі за мету придбати новий матрац, довго вагаються, який тип виробу їм підійде. І в пружинних, і в безпружинних видів є переваги і недоліки. Спробуємо розібратися, як підібрати собі ідеальний варіант для комфортного відпочинку.

Чим відрізняються пружинні та безпружинні конструкції матраців

Якщо порівнювати переваги і недоліки пружинних та безпружинних моделей, то можна виділити три основні відмінності:

  • Пружність. Зазвичай пружна постіль вважається комфортнішою, і пружинні матраци зберігають лідерство в цьому параметрі. Але якщо вас цікавлять матраци ортопедичні, то оптимальним варіантом буде безпружинний виріб на основі ППУ (пінополіуретану): на відміну від пружинної моделі, він забезпечуватиме кращу підтримку для тіла та мінімізуватиме дискомфорт для користувачів, у яких хворі суглоби.
  • Спосіб транспортування. У той час як безпружинну постіль треба перевозити лише в горизонтальному положенні, багато безпружинних моделей потрапляють на полиці ТМ «КІМА» згорнутими в рулон та у вакуумній упаковці, що значно полегшує перевезення.
  • Зональність. Вивчаючи асортимент магазину КІМА, ви помітите, що цей параметр більше притаманний пружинним матрацам. У процесі їх виготовлення використовуються пружини з різним ступенем стиснення, що гарантує оптимальний рівень підтримання тіла. Латексні ж матраци ортопедичні хоч і мають різні зони, але забезпечують скоріше масажний ефект.

На які ще показники треба зважати під час вибору матраца

Перш ніж зробити остаточний вибір, врахуйте деякі нюанси користування обома типами матраців:

  • Пружинна постіль може накопичувати багато пилу й, відповідно, пилових кліщів. Натомість у латексі вони не живуть.
  • Пружини забезпечують ефект хитання, шкідливий для дитячого хребта, тому для малечі краще придбати безпружинні моделі з кокосової койри.
  • Якщо постіль розрахована на двох осіб, то пружинний матрац створюватиме ефект гамака, примушуючи тих, хто спить, скочуватися один до одного. З латексними моделями ви будете від цього застраховані.

Як бачите, не можна сказати однозначно, яка модель краща. Під час вибору слід враховувати свої особисті вподобання, наявність захворювань і спосіб життя.