Сучасний світ вже неможливо уявити без електронних пристроїв. З ранку налаштуватися на робочий лад допомагає кавоварка або чайник, розслабитися після важкого дня – телевізор.

Для свого комфорту ми, сучасні водії, встановлюємо відеореєстратор, возимо із собою смартфон або планшет.

Незважаючи на такі блага цивілізації, людина за кермом має бути максимально уважною до ситуації на дорозі і не відволікатися зайвий раз на своїх технічних помічників. Для цього і були придумані різні тримачі та кріплення для електронних пристроїв в автомобілі. З їхньою допомогою вони надійно закріплюються і не заважають огляду.

Зрозуміло, що універсального тримача не існує, оскільки кожен автолюбитель має свої уявлення про зручність та практичність. Тому розглянемо кілька різних видів таких аксесуарів. Але перш ніж вирушати в магазин потрібно точно зрозуміти, для якого гаджета вам потрібна подставка под телефон в машину, де і як вона буде закріплена в салоні.

Універсальні тримачі та їх різновиди

Утримувачі для смартфона можна поділити на дві умовні категорії: спеціальні та універсальні. Перший тип буде до вподоби тим, хто є шанувальником якоїсь конкретної марки техніки. Ці аксесуари вирізняються своєю багатофункціональністю, комфортністю у використанні. При цьому великий їхній мінус у тому, що вони зовсім не підійдуть іншим гаджетам. Крім того, і коштують вони недешево.

Універсальні автодержатели, навпаки, сумісні з будь-якими смартфонами. Єдине, над чим варто задуматися в даному випадку – це спосіб кріплення. Усього їх є три:

 1. Кріплення із магнітом. Крім стандартних кріплень, в комплект входить спеціальний магнітний диск. Він прикріплюється до телефону скотчем, або ховається під чохол. Це не найкращий спосіб утримувати пристрої в потрібному положенні, адже при різких поворотах машини або несподіваних її стрибках, телефон може легко впасти зі свого місця. Проте такий вид кріплення досить поширений.
 2. Конусний затискач. Він впевнено утримує гаджет, але іноді занадто щільно. Такий нюанс може створювати незручності через неможливість дістати мобільний швидко, не докладаючи великих зусиль, що погано в умовах сучасного життя.
 3. Лапки з поліуретану. Такі затискачі легко «візьмуть під опіку» будь-який прилад, але й у них є недоліки. Вони або дуже міцно тримають пристрій або навпаки.

Закріплення тримача на панелі приладів

Вище було розглянуто типи закріплення смартфона безпосередньо до купленого тримача. Крім них є ще й різні варіанти кріплення придбаного пристрою до панелі:

 1. Присоска. Елементарний спосіб закріпити тримач знайомий кожному. Як правило, застосовується він на лобовому склі та займає лічені хвилини на встановлення. Скло, у свою чергу, залишається непошкодженим. При цьому присоска досить швидко перестає клеїтися до поверхні і не виконує свою функцію. Щоб якось продовжити термін експлуатації її потрібно регулярно протирати від бруду та пилу, але й це не панацея. Що стосується відчутних її плюсів, то вона єдина дозволяє отримувати доступ до всіх роз’ємів пристрою, що утримується.
 2. Шар клею. Непопулярний серед автовласників метод, оскільки клей залишає на будь-яких поверхнях липкі плями, які потім доводиться витирати. Та й великих тяжк на зразок навігатора він утримати не здатний.
 3. Кріплення за допомогою гвинтів або затискачів. Воно дуже надійне та практичне. Погано в цьому типі кріплень те, що вони часто встановлюються на решітці вентилятора, що викликає дратівливі скрипи і може в подальшому спровокувати поломку.
 4. Протиковзні килимки. Їх можна розмістити на панелі і покласти зверху не тільки смартфон, але й інші потрібні дрібниці. Їх недоліки криються у притягуванні пилу і в не дуже комфортному положенні пристроїв на ньому.

Конструкції тримачів

Кріплення приладу до поверхні впливає і на його конструкцію. Тому можна виділити конструкції таких типів:

 • Моноліти. Вони чудово тримають смартфон в одному положенні, не дозволяючи змінити навіть свій кут нахилу.
 • Шарніри. Завдяки ньому пристрій можна розгорнути так, як це зручно водієві.
 • Гнучкі конструкції. Дозволяють легко взяти телефон з тримача без жодних зусиль.

Варто зауважити, що кронштейн в основі гнучкої конструкції незручний для великих пристроїв, оскільки вони сильно розгойдуються у русі.

Основні переваги тримачів

Переваги автотримачів:

 1. Надійне закріплення необхідного електричного приладу.
 2. Можливість легко відповідати на дзвінки, не відволікаючись при цьому від руху.
 3. Компактність та акуратність аксесуара.