Вирушаючи в будівельний магазин за матеріалами для оздоблення стін, зверніть увагу на декоративну штукатурку. Її дуже легко наносити, а ефект від використання такого прийому, напевно, здивує Ваших гостей і зробить будинок набагато затишнішим.

Подібними властивостями також володіють венеціанська штукатурка, структурна штукатурка, кам’яна крихта і багато інших. Однак давайте все ж обговоримо декоративну штукатурку, крім зручності і краси у неї є і деякі інші переваги. Так, це покриття з легкістю піддається чищенню з використанням води, порошку або рідкого миючого засобу. Хімічний склад штукатурки аніскільки не постраждає від води, тому зовнішні впливи не завадять їй надовго зберегти свою ефектність і привабливість.

Вибір декоративної штукатурки неспеціалістом може бути утруднений, як безліччю її різновидів і назв, так і несумлінними продавцями. Отже, в будівельному магазині Вам можуть зустрітися «Пластер», «стукко», «Путц» – це іноземні назви однієї і тієї ж штукатурки англійською, італійською та німецькою мовами відповідно. Від виду декоративної штукатурки залежить технологія її нанесення і матеріал, до якого вона підходить найкраще. Так, до видів декоративної штукатурки можна віднести мозаїчну, рельєфну штукатурку, штукатурку «руст», «валик» або «під шубу». Кожна з них – це своєрідна паста, яку наносять на стелю або стіни, використовують для декорування приміщення або в якості основи для інших покриттів.

Буває дрібно- і грубозерниста штукатурка, в залежності від мети її використання. Також на ринку представлена ​​штукатурка, здатна вбирати воду, тобто абсорбуюча, і та, яка відштовхує воду, або гідрофобна. Крім того, при покупці зверніть увагу на те, наскільки штукатурка стійка до механічного впливу: ударів і подряпин. Найчастіше початковий колір штукатурки – білий, тому для додання їй різних відтінків доведеться придбати відтінок – специфічний пігмент, від концентрації якого залежить насиченість Вашої штукатурки.

Венеціанська штукатурка потрібна для імітації мармурового покриття, тому до її складу входить мармурова крихта. До складу штукатурки «флок» додають маленькі кольорові крупиці, наносити який необхідно за допомогою клею. Штукатурка з ефектом старовини включає до свого складу штучний латекс, завдяки якому на поверхні з’являються потертості. І, нарешті, структурна, тобто неоднорідна штукатурка виглядає як зерниста паста з додаванням шматочків дерева, дрібних камінчиків і інших матеріалів.