Дайвінг не для всіх

Є ряд протипоказань для занурення, а саме вагітність, захворювання дихальної та серцево-судинної системи. Важливо попередньо пройти огляд у лікаря, щоб уникнути негативних наслідків.

Пірнати тільки з супроводом

Для новачків обов’язково присутність інструктора, для професіоналів – присутність партнера.

Уважно слухати інструктора

Нехтування вказівками фахівця може дорого обійтися, чи це укус риби, до якої ви захотіли підпливти, а сказано було, що не можна; або ж ви занурилися у воду або спливли тоді, коли вам стало це завгодно, а не за погодженням.

До речі, ігнорування порад інструктора, наприклад, про випливання може виявитися для вас фатальною помилкою, докладніше про це розповімо в наступних абзацах. Але головне, що новачок під керівництвом досвідченого інструктора практично повністю застрахований від небезпек і ризиків.

Спорядження для дайвінгу

Спорядження для дайвінгу від магазину Batiskaf умовно можна поділити на дві групи. Перша – основний набір та гідрокостюм, друга – елементи життєзабезпечення.

Якщо ви дуже педантичні, то предмети з першої групи можна придбати заздалегідь, а саме маску, ласти, трубку. Балони з повітрям, вантажі з другої групи часто беруть напрокат.

Також корисними аксесуарами занурення є регулятор, компенсатор плавучості та комп’ютер. Вони допомагають орієнтуватися та запобігати проблемам у воді. Без останніх можна обійтися, або їх надасть інструктор.

Вибираючи власну маску та трубку, якщо ви маєте намір плавати без балона та регулятора, вибір можна зупинити на найпростіших екземплярах. Подарунки для дайверів і не тільки – на сайті https://batiskaf.ua/165-podarki.

Важливим критерієм вибору має бути зручність. Купуючи маску, потрібно звернути увагу на незаперечність і прилягання до обличчя, а трубку – на загубник, він не повинен пропускати воду в рот під час дихання.

Ласти відповідають за ефективність вашого плавання, вони переводять силу ніг на гребки, тому що щільність води перевищує щільність повітря в 800 разів.

Початківцям комфорт забезпечать невеликі та м’які види спорядження. У той час як у професіоналів вже розвинена необхідна сила ніг і вони легко можуть використовувати великі і жорсткі ласти.

Вибір гідрокостюму також ґрунтується на комфорті. Костюм повинен щільно облягати і не сковувати рухи. Крім функції збереження тепла, він забезпечує захист від пошкоджень шкіри, наприклад, про корали.

Існує два типи гідрокостюму:

  • Сухий його ключовою особливістю є водонепроникність, під костюмом утворюється шар повітря і вода туди не потрапляє. Такий костюм дозволяє пірнати у дуже холодній воді (до 2 градусів). Підходить для професіоналів.

Так як при зануренні та підйомі в сухому гідрокостюмі об’єм повітряного прошарку, розташованого під ним, змінюється. Це робить необхідним дотримання певних правил занурення та спливання.

  • Мокрий – виготовляється з неопрену, під час занурення деяка кількість води просочується крізь тканину. Тепло тіла швидко нагріває рідину, що з’явилася, яка зберігає тепло для самого нирця.

Таким чином, вибір всіх деталей занурення залежить від багатьох факторів, наприклад, від температури води та рівня професіоналізму дайвера.