Звичайно ж, до вибору замкового механізму слід підходити не менш відповідально, ніж до покупки вхідних дверей. Також важливо знати: ключовий елемент будь-якого замка, який відповідає за його надійність і зламостійкість – це циліндр. У цій статті мова піде про види циліндрів та інші нюанси, які мають значення при виборі механізму.

Що таке циліндр замка?

Циліндрова система являє собою привід ригелів і безпосередньо циліндр, який є змінною частиною. Більшість сучасних циліндрів відповідають євростандарту (маркування DIN) і взаємозамінні. Тобто можна поєднувати сердечники від різних брендів без шкоди їх працездатності.

Цилиндровый механизм замка купить складається з пластин різних розмірів, штифтів підпружиненого типу і кульок. Для їх роботи необхідні англійські ключі (з зубцями або вирізами на одній зі сторін) або з лазерною насічкою (також їх називають перфорованими, вони оснащені точковими воронками і не наскрізними отворами).

Є три основних типи циліндрів, розглянемо кожен з них детальніше:

  1. Циліндри з піновим механізмом. Це класичний варіант замкових циліндрів, представлений на сучасному ринку в різних модифікаціях. Основний елемент може бути електронного або магнітного типу. Піни можуть бути самими різними: телескопічними (з найвищим рівнем захисту від злому), плаваючими, пружинними, подвійними та одинарними. Розташовані піни можуть бути горизонтально і вертикально, або ж в площині під будь-яким кутом. Кількість пінів – від 5 до 25-30. Якщо і фінансові можливості дозволяють, краще зупинити свій вибір на варіанті саме з пінами.
  2. Циліндри з хрестоподібним штифтом. Такі циліндри від Ultradom.com.ua оснащені особливими невеликими штифтами, розміщеними по колу відразу в трьох площинах. Також є моделі зі штифтами, розташованими в чотири ряди. І свердловина, і ключ відрізняються впізнаваною хрестоподібною формою. Слід зазначити, що це сердечники з найбільш низьким рівнем безпеки, а тому вони належать до найбільш бюджетних моделей.
  3. Циліндри з дисковим механізмом. Такі моделі працюють дуже обмежений відрізок часу і також не відрізняються високою надійністю. Основна відмінність ключів для циліндрів з дисковими механізмом в тому, що вони мають напівкруглу, дуже впізнавану, форму.