Вперше метанова кислота була виведена натуралістом Джоном Рейем (Англія, 1671 рік) з рудих лісових мурах, звідки і отримала свою назву. Синтетичним шляхом з окису вуглецю дана речовина було отримано в середині XIX століття французькими вченими. В даний час в промислових умовах з використанням сучасного лабораторного обладнання та приладів, а також спеціальної лабораторного посуду зі скла та інших матеріалів дану кислоту отримують декількома способами:

– шляхом гідролізу формаміду;
– як побічний продукт при окисленні бутану або в процесі виробництва оцтової кислоти.

Дана кислота завоювала заслужене місце і в медичній практиці. Розчини пермурашиної кислоти використовуються в хірургії як сильний антисептичний засіб в обробці операційних, в фармацевтиці – для дезінфекції лабораторного обладнання. Сьогодні на основі цієї кислоти фармацевтична промисловість випускає лікарські препарати, що мають болезаспокійливу і антисептичну дію при лікуванні остеохондрозів, радикулітів, ревматизму, судинних захворювань, головного болю, а також косметичні засоби, що володіють очищує, зволожуючим, загоює ефектом при вугрової висипки, саднах, синцях, тріщинах, при інших проблемах шкіри. Форма випуску препаратів – спирти, розчини, мазі та ін. Щоб купити мурашину кислоту – переходьте за посиланням.

Застосування мурашиної кислоти в різних галузях

Найвідомішим місцем застосування мурашиної кислоти є харчова промисловість. Відома як Е236 за міжнародною класифікацією, мурашина кислота є одним з найбільш затребуваних консервантів. На її частку випадає найбільша кількість використання серед односкладних карбонових кислот.

Однак, слід зауважити, що застосування в харчовій промисловості дозволено тільки на території Росії, Білорусі, країнах ЄАЕС. Застосування Е236 в Європі в якості консерванту в харчових продуктах заборонено.

Крім того мурашину кислоту часто застосовують при виробництві косметичних засобів, медичних препаратів, косметології та сільському господарстві.

Практичне застосування та завдання мурашиної кислоти в харчовій промисловості

Свою популярність мурашина кислота отримала за унікальні антибактеріальні властивості. Її використання як антисептичний засіб відомо з давніх часів. Мурашина кислота перешкоджає розмноженню патогенної мікрофлори, продовжуючи терміни служби різних продуктів. Саме завдяки таким якостям мурашина кислота (консервант E236) отримала популярність в сучасній промисловості та харчової у тому числі.

Мурашину кислоту в харчовій промисловості застосовують в наступних сферах і завданнях:

  1. виготовлення рибних маринадів;
  2. дезінфекція винних бочок;
  3. при виробництві меду, E236 використовують для розщеплення цукру;
  4. дезінфекція пивної тари;
  5. фруктово-овочева консервація і соуси;
  6. виготовлення безалкогольних напоїв;
  7. кондитерські вироби;
  8. продукти сировмісні;
  9. рибні та м’ясні консерви.

У харчовій промисловості мурашину кислоту (або консервант E236) використовують як самостійну хімічну речовину або в комплексі з іншими речовинами, наприклад бензойної кислотою і бензоатом.