Щоб вибрати мотоблок для дачі, потрібно розібратися в основних особливостях цього типу техніки та врахувати специфіку її використання в конкретній ситуації. Підбирайте модель під свої запити, не потрібно витрачати зайві гроші і купувати машини з навісним обладнанням, яке ви не будете застосовувати.

Важливий і виробник, тому що надійність безпосередньо залежить від якості комплектуючих і конструктивного виконання. Придбати комплектуючі можна на сайті https://sm-store.com.ua/zapchasti-na-motoblok-po-gruppam/sceplenie/.

Види мотоблоків

Мотоблоки відносяться до класу малої сільськогосподарської техніки і діляться на кілька категорій. В першу чергу враховується загальна маса моделі, від цього багато в чому залежать експлуатаційні характеристики. Виділяють три основні класи:

  1. Легкі мотоблоки мають вагу від 30 до 80 кг, найчастіше оснащуються бензиновими двигунами повітряного охолодження потужністю до 6 л. с. Рідше зустрічаються дизельні варіанти. Техніка проста в управлінні, але має обмежений функціонал і підходить тільки для культивування землі, використовувати плуг не вийде з-за малої маси. Такі варіанти вибирають для ділянок в кілька соток, де потрібно рихлити ґрунт і виконувати нескладні сільськогосподарські роботи.
  2. Середній клас представлений моделями вагою від 90 до 170 кг, в яких використовуються як бензинові, так і дизельні мотори потужністю до 9 (рідше до 12) л. с. з повітряним охолодженням. Це більш потужна і продуктивна техніка, здатна виконувати широкий спектр робіт, підходить вона і для орання. Зазвичай моделі мають дві швидкості вперед (робоча і транспортна) і одну назад. Є варіанти з диференціалом і валом відбору потужності (ВВП), якщо ви плануєте використовувати навісне обладнання.
  3. Важкі мотоблоки мають вагу від 200 до 350 кг і відрізняються найбільшою продуктивністю. Найчастіше на них ставлять чотиритактний дизельний двигун з водяним охолодженням, що забезпечує високий крутний момент. Потужність складає від 15 л. с. і більше, моделі майже завжди оснащені стартером для спрощення запуску. Диференціал полегшує управління, вал відбору потужності дозволяє використовувати будь-який навісне обладнання. Підходить як для присадибних ділянок, так і для невеликих фермерських господарств.

Важливо!

Чим потужніше мотоблок, тим простіше їм керувати і тим менше він навантажується при виконанні важких робіт. Якщо потрібно орати великі площі, варто звертати увагу тільки на важкі моделі.

Також можна виділити два різновиди в залежності від типу використовуваного палива. У кожної є свої переваги і недоліки:

  • Бензинові мотоблоки дешевше, при цьому вони менш вимогливі до якості палива і простіше запускаються вручну, особливо в холодну погоду. Але вага таких моделей невеликий, що навіть при високій потужності мотора робить техніку менш ефективною. Крім того, високі показники двигун видає лише на великих оборотах, що не завжди зручно.
  • Дизельні варіанти відрізняються відмінним крутним моментом і високою потужністю навіть при невеликих оборотах. Витрата палива у них набагато нижче, але вимоги до якості пального вищі. Запускати вручну дизель не дуже зручно через високу компресії. Але для важкої роботи він підходить краще бензинового.

Нерідко виникають питання, чим відрізняється мотоблок від культиватора і що краще для дачі. Різниця насамперед у потужності та спектрі виконуваних робіт – культиватор тільки розпушує землю, в той час як мотоблок може використовувати додаткове навісне обладнання за рахунок наявності вала відбору потужності.