Багато людей, що стикаються з необхідністю покупки будівельних інструментів, навіть не здогадуються, що це таке і для чого вони потрібні. Приходячи в магазин, вони можуть тільки задумливо дивитися на полиці очима, які розбігаються від вибору.

Багато в чому це стосується таких нетипових інструментів, як, наприклад, шабельна пила. Навколо неї ходить багато суперечок. Одні кажуть, що це даремний інструмент, який зовсім не варто витрачених на нього грошей, інші – що це універсальне обладнання, яке може замінити собою безліч інших. Що ж це насправді і як вибрати за даним посиланням https://king-tools.com.ua/catalog/pily-sabelnye/ шабельну пилу? Дізнаєтеся в цій статті.

Що це таке?

Отже, що таке шабельна пила і для чого вона потрібна? Якщо на першу частину питання відповісти легко, то на другу – вже складніше. Але давайте все-таки спробуємо. Електрична шабельна пила – це інструмент, створений стати універсальним обладнанням для заміни декількох інших. Це щось середнє між повноцінної ланцюгової електричної пилкою і електролобзиком. Працює така пила на електричному двигуні.

В яких випадках знадобиться?

У дуже багатьох. Це універсальний інструмент, який може замінити собою безліч інших, наприклад, ножівку, циркулярку, ланцюгову пилу, лобзик, навіть болгарку в деяких випадках.

Немає конкретної області, в якій обов’язково потрібна шабельна пила. Замість неї завжди можна використовувати інше обладнання, але так як інструмент універсальний, їм можна замінити відразу кілька інших. Це дозволить заощадити гроші на покупку устаткування, яке може знадобитися вам всього раз. Але багато хто вважає, що для кожної конкретної роботи потрібно мати свій інструмент, а не «гвалтувати» постійно один і той же. З цієї причини суперечки про необхідність шабельної пили не вщухають досі.

Вона може знадобиться для обрізки дерев, пиляння практично будь-яких матеріалів, включаючи метал. У цих та інших випадках можна використовувати всі інші інструменти, але, як правило, шабельна пила завжди працює швидше і безпечніше. З іншого боку, постає питання її ціни, тому краще вам гарненько подумати про те, чи потрібна вона вам взагалі. Інструмент не з дешевих, так що його придбання на пару раз не має сенсу.

Перераховувати ситуації, в яких застосовується шабельна пила, можна довго. Залежно від встановленого полотна, вона здатна замінювати різні інструменти. Однак її найбільш важливою перевагою є безпека. Вона не «іскрить» при різанні металевих виробів, дозволяє без труднощів дістатися до самих важкодоступних місць під час обрізання дерев – ситуації, в яких ланцюгову пилу використовувати небезпечно і до того ж довго.

Але не позбавлене дане обладнання і мінусів. Є випадки, в яких краще використовувати спеціально призначений для цього інструмент, а не шабельну пилу в якості його заміни. Наприклад, та ж болгарка швидше і акуратніше справляється з металом. По суті ця пила є дійсно потрібною тільки в тих випадках, коли інші інструменти точно не допоможуть. Але, як показує практика, вони трапляються не часто.

На що звертати увагу при виборі?

Якщо ви все-таки вирішили купити шабельну пилу, вам варто знати про деякі найважливіших її характеристиках, на які варто звернути увагу:

  1. Потужність і ємність батареї;
  2. Кількість ходів в хвилину;
  3. Наявність маятникової системи;
  4. Зручність користування.