Пластикові вікна – це ідеальне рішення для сучасного житла, а якщо точніше, то практично ідеальне. Чудовий захист від сторонніх звуків і холоду, герметичність і презентабельний зовнішній вигляд, словом все, щоб забезпечити комфортабельність перебування в житлі.

Але є один маленький нюанс – конденсат, який утворюється на вікнах якраз через порушення герметичності. Насправді, причин появи крапельок води на склі пластикового вікна може бути багато:

  • Помилки в процесі установки. Наявність щілин, необроблені укоси – все це сприяє тому, що тепле повітря з приміщення виходить назовні і сприяє утворенню конденсату на стеклах.
  • Підвищена вологість в приміщенні, яка може спостерігатися при розташуванні квартири в північній стороні, низькому її розташуванні щодо землі, а також несправності сантехнічних елементів і інших факторах.
  • Несправності в системі вентиляції. Саме з цієї причини в приміщенні можуть накопичуватися пари вологи і утворювати на стеклах ті самі крапельки. Найбільш часто з цією проблемою стикаються люди, що живуть на 1 – 2 поверхах.
  • Ремонтні роботи в приміщенні. Особливо оздоблювальні дуже впливають на підвищення рівня вологості в квартирі. А зайва волога завжди осідає на стеклах пластикових вікон.
  • Додаткові фактори, такі як жалюзі або штори можуть сприяти порушенню нормальної циркуляції повітря і виникненню вищезазначеної проблеми.
    тече вікно

З кожної з вищезгаданих проблем можна впоратися різними способами.

Способи вирішення проблеми

Позбутися від конденсату на вікнах можна лише вирішивши вищезгадані проблеми. А зробити це можна в такий спосіб:

  • При порушенні технології установки вікон доведеться закладати щілини між ними і укосом, а також використовувати герметик.
  • З підвищеною вологістю в приміщенні допоможе впоратися банальне періодичне провітрювання кімнати.
  • Щоб не порушувався процес циркуляції повітря в приміщенні необхідно вішати на вікна лише штори з найлегших тканин.

Не варто захаращувати підвіконня рослинами. Для них краще обладнати спеціальні підставки в кімнаті. Вони не тільки створять комфортний мікроклімат в приміщенні, але і будуть вигідніше виглядатиме в інтер’єрі.