1. Фінансова вигода. За статистикою, приміський залізничний транспорт – найдешевший. Електропоїзди курсують між різними населеними пунктами, розташованими як в межах одного регіону, так і що знаходяться в сусідніх областях. Плюсом до всього при проїзді в електричці діє безліч пільг, що дозволяє проїхати з пункту А в пункт Б зі значною знижкою або зовсім безкоштовно.
  2. Повна незалежність від квитків і відсутність необхідності купувати їх заздалегідь. В електричку можна заскочити в останній момент, плюсом до всього тут завжди знайдеться вільне містечко. В електричці набагато більше свободи – можна пересісти на інше місце або перейти в інший вагон.
  3. Передбачуваність і можливість спланувати подорож. Як і для звичайних поїздів, для електричок встановлено розклад руху. Ознайомитися з ним можна на вокзалі або пошукати в інтернеті, зайшовши на потрібний сайт. Таким чином, ви заздалегідь можете дізнатися, в який час відправляється електричка, в який час ви приїдете на місце. Більш того, якщо ваша подорож направлено на перетин кордонів між регіонами, можна спланувати пересадку в потрібному місті. Саме передбачуваність дає чергову перевагу електричок перед подорожжю автостопом.
  4. Можливість відправитися в поїздку групою. Тим же автостопом вам не вдасться подорожувати великою компанією, доведеться розділятися. Такий вид транспорту, як електричка, прийде вам на допомогу в той момент, коли ви вирішите вирушити групою в турпоїздку або на фестиваль в інше місто.
  5. Можливість познайомитися з визначними пам’ятками на станціях пересадки. Звичайний поїзд стоїть на станції не більше 3-5 хвилин, за цей час ви не впізнаєте про новий для вас місті зовсім нічого. Таким чином, подорожуючи на електричці, можна проявити допитливість і дізнатися більше про станцію, де вам належить зробити пересадку.
  6. Відмінна можливість відчути єднання дороги і природного ландшафту. Електрички йдуть повільніше поїздів, сидячи у вагоні, ви зможете нескінченно насолоджуватися мінливими пейзажами за вікном. До того ж електричка зупиняється практично скрізь, а кожна станція запам’ятовується чимось особливим. Електропоїзди їздять в основному в денний час – це відмінна можливість для того, щоб здійснити екскурсію.
  7. Ніяких нав’язливих розмов з водіями. Дійсно, багатьох мандрівників це напружує. Так, можна поговорити з приємною людиною, якщо є загальна тема для розмови. В електричці ж можна зайнятися чим завгодно – ніхто не буде вам докучати.
    Ніякого спорядження та спеціальних навичок. Якщо для подорожі автостопом потрібен цілий набір предметів, починаючи від дощовика і закінчуючи наметом, то для подорожі на електропоїзді не потрібно зовсім нічого. Тут же в дорозі можна перекусити – місцеві продавці продають випічку і напої.
  8. Загальнодоступність. Саме з цієї причини електрички так популярні серед дорослих, студентів і пенсіонерів. Тут все досить продумано, а якщо буде потрібна допомога, можна завжди звернутися по допомогу попутника, наприклад, подати ваш чемодан або руку при виході з вагона.
  9. Повна незалежність від погодних умов. Навіть якщо до найближчої електрички ще кілька годин, можна скоротати час на вокзалі. Крім того, вагони електричок опалюються, а в теплу пору року в них можна відкрити вікно, щоб надихатися свіжим повітрям.