Speed Square від Swanson являє собою особливий кутник, поєднаний з транспортиром.
Він може використовуватися в численних будівельних операціях, чим і пояснюються особливості його пристрою.

На початкових етапах будівництва найбільш затребуваною є його функція упору-полки. За рахунок останньої пристрій можна надійно позиціонувати на одній стороні дерев’яної дошки, після чого воно служить направляє для пили. Розрізи в 90 і 45 градусів виходять ідеальними.

Певна вправність дозволить майстру відмінно здійснювати рези і під іншими кутами. Щоб притиснути кутник метричний (великий вибір яких можна побачити здесь) до самої дошки, часто використовують 1 струбцину.

Створення кутника Свенсона

Автор настільки корисного пристосування не встиг грамотно оформити патент на своє дітище, і численні бізнесмени активно користуються цим. Єдине, чим вони не можуть користуватися, це спеціальний ромбовидний отвір diamond cut, але вельми спритні конкуренти виготовляють проріз кілька відмінної форми.

У початковому варіанті кутник Свенсона не мав гребінки для спеціальної паралельної розмітки і самого отвору. Втім, гребінка не є опцією, без якої неможливо обійтися. Треба сказати, що майже за столітню історію устрій не зазнав значних змін.

Опис кутника Свенсона

Кутник по типу Свенсона має спеціальну підошву – двосторонній упор, який може використовуватися в якості:

  1. рівня;
  2. кутника;
  3. транспортира;
  4. кутоміра;
  5. розмічального інструменту;
  6. упору для електроінструменту і багато чого іншого.

Його зручно використовувати для установки кроквяних систем і в різних видах каркасного строітельства.Естественно, ніщо не заважає використовувати його і для інших потреб.

Наприклад, при зварюванні з його допомогою можна виставляти і фіксувати деталі (в комплекті зі струбциною).

Багатофункціональність кутника Свенсона

Але особливий інтерес приладу саме в його багатофункціональності, в поєднанні в одному предметі безлічі корисних функцій.

Його окремі показники налаштовані саме на стандартний розмір дощок, типовий для Америки. Однак кутник столярний не відрізняється вражаючою точністю – ділення розміром в 1 міліметр відсутні навіть в метричних способах виконання.

В даний час є безліч різних варіантів виконання даного інструменту, що відрізняються і використовуваними матеріалом, і розмірами, і супроводжуючими аксесуарами.
Для певних видів робіт зручні, наприклад, пластикові вироби. Додаткові деталі, такі як бобишки або планка, відчутно розширюють його можливості. Правда, підходять вони не до всіх моделей.

Класичним варіантом можна вважати пристрій кутника Свенсона Swanson з дюймової розміткою, однак вона не всім однаково підходить. Є моделі і з метричними показниками.