На сьогоднішній день переважна більшість міських жителів значну кількість часу проводить в закритих приміщеннях: квартирах, будинках, дитячих садах, школах, адміністративних, медичних, офісних, виробничих та інших приміщеннях. При цьому такі прикрі симптоми, як швидка стомлюваність, втома, сонливість, головний біль і запаморочення рідко співвідносяться з якістю щодня вдихуваного повітря. Тим часом, саме від якості повітря і ступеня його очищення залежить здоров’я людини і його гарне самопочуття кожен день.

Кисень, що міститься в повітрі,безпосередньо впливає на обмін речовин в організмі через процеси окислення. У погано провітрюваних приміщеннях відсоток вмісту кисню в повітрі знижений. При цьому підвищується рівень забруднення повітря пилом, бактеріями, різними парами і газами та іншими відходами життєдіяльності людини. І тут виникає проблема очищення повітря і підтримки його якісного складу на належному рівні – подробнее про це можна дізнатись за посиланням.

Види вентиляції в приміщенні

Проблему очищення повітря можна вирішити шляхом природної або примусової вентиляції приміщення. При цьому виникає ряд певних особливостей.

Природна вентиляція в будинку або квартирі зводиться до періодичного провітрювання і відтоку відпрацьованого повітря через вентиляційні шахти. При цьому не можливо регулювати температуру поступаемого повітря, збільшуються витрати на обігрів холодного повітря, рівень шуму і пилу зростає.

Примусова вентиляція дозволяє регулювати потік повітря в приміщенні. Місцева примусова вентиляція організовується за допомогою кухонних і віконних витяжок, віконних клапанів, стінових проветривателей. Загально обмінна ж вентиляційна система являє собою кілька об’єднаних приміщень або вентиляційний стояк багатоквартирного будинку.

На виробництві і в точках громадського харчування часто встановлюється витяжна система вентиляції, яка виводить відпрацьоване повітря з приміщення. При цьому необхідно забезпечити приплив свіжого повітря в такій же кількості.

Припливний вентилювання грунтується на нагнітанні свіжого повітря ззовні, а відтік забрудненого відбувається під його тиском через вентиляційні отвори, дверні зазори і т.д. При цьому в холодну пору року необхідно нагрівати вступник повітря, що призводить до додаткових енерговитрат.

Норми повітрообміну і формула розрахунку

Комфорт проживання в житловому приміщенні безпосередньо залежить від повітрообміну. «Старе», перенасичене вуглекислотою повітря повинне постійно замінюватися свіжим: це дозволяє зберігати рівень кисню на оптимальному рівні.

Потрібно сказати, що в розрахунку повітрообміну немає нічого складного – досить знати продуктивність вентиляції і площа приміщення. Точкою відліку в даному випадку є будівельні правила і норми. Зокрема, це СНіП 31-01-2031, визначає нормативи для багатоквартирних будинків, і СНиП 41-01-2003, в якому описуються норми кондиціонування, опалення і вентиляції.