Пандемія навчила нас мити не тільки руки, але і ретельно доглядати за всіма поверхнями, з якими ми контактуємо. Особливо актуально це для харчової промисловості, адже вона зараз знаходиться під особливим прицілом.

Але тут постає інше питання, а чим професійні засоби для чищення краще побутової хімії? Можна ж заощадити! Але мало хто із закупівельників розуміють, в разі професійних засобів розрахунок йде не за вартістю за 1 літр, а за площею поверхні, яку можна відмити 1 літром. Так підприємець може скоротити витрати на хімію і отримати результат, який буде виправданий за всіма нормами.

Сучасна хімічна промисловість випускає багато миючих засобів, як же розібратися у всьому цьому різноманітті і не переплатити? Давайте почнемо з азів!

Різновид миючих засобів за складом

Лужні миючі засоби

Лужні засоби спрямовані, в основному, на боротьбу з жиром. Вони видаляють бруд, нагар, кіптява і жирні плями. Такі очисники діють за принципом зміни pH середовища в забрудненнях. В результаті лужної розчин роз’їдає забруднення, а залишки ви просто змиваєте водою. Зараз в моющие средства для пищевой промышленности украина додають такі лужні речовини:

  1. Кальцинована сода. Миючий засіб з кальцинованої содою бореться з жирними забрудненнями на посуді і тканини. Однак якщо сода потрапляє в жорстку воду, то може утворити наліт.
  2. Тринатрійфосфат. Це добавка для пом’якшення води. Компонент має сильні пептизуючі та емульгуючі властивості. В даний час він активно використовується для очищення харчового обладнання, інвентарю, посуду.
  3. Каустична сода. Цей порошок швидко розчиняється в рідкому середовищі і діє не тільки як миючий, але і як антибактеріальну речовину. Каустична сода бореться з білковими і вуглеводними забрудненнями. Однак така сода має один великий недолік – вона сприяє появі іржі на обладнанні.
  4. Кристалічна сода. Дрібний порошок на основі метасилікат натрію. Підходить для замочування і миття кухонного приладдя. Це сильний засіб для чищення з знезаражувальним ефектом. Воно дуже популярно, але і у нього є свої мінуси: іноді на склі залишаються незмивні плями, знебарвлюються фарби, а також воно робить негативний вплив на гуму.

Кислотні засоби для чищення

Склади цих коштів абсолютно безпечні, не дивлячись на назву. Кислотні засоби очищають обладнання до блиску за допомогою руйнування структури накипу, нальоту, молочного, винного, м’ясного і пивного каменю. А ще за рахунок свого сильної дії розчин знищують сальмонелу, кишкову паличку, цвіль і грибок.

Призначені такі засоби для чищення технологічного устаткування (особливо в молочній промисловості), поверхні нейтрального обладнання, посуду і тари.